Je mi Karolíny líto, bojovala jako drak, smeká trenér Plíškové

11. září 2016 14:39 - New York

Trenér Jiří Vaněk vysoko ocenil výkon a bojovnost Karolíny Plíškové ve finále tenisového US Open, ačkoli jeho svěřenkyně ve svém prvním grandslamovém finále nakonec prohrála s Němkou Angelique Kerberovou.

 

Darron Cummings, ČTK/AP

"Chyběl malinký kousek, bylo to o pár míčích, ale každopádně odehrála nádherný turnaj a moc jí blahopřeju," řekl Vaněk Radiožurnálu po utkání v New Yorku, které Plíšková s novou světovou jedničkou prohrála po boji 3:6, 6:4 a 4:6.

"Je mi Karolíny líto, protože do zápasu dala všechno. Bojovala jako drak a musím jí poděkovat a smeknout, jak se s tím porvala. Hrát první finále je těžký po psychické stránce a navíc proti ní stála Kerberová, která je jako zeď," řekl Vaněk.

Daň prvního velkého finále si Plíšková podle kouče vybrala hned v první hře. "Byla trošku nervózní a všechno se tam sešlo dohromady," komentoval Vaněk úvod. Plíšková začala zápas dvojchybou, nahraný volej poslala do autu a při úderu jí praskla struna u rakety. "To se jí stalo snad poprvé za dva roky," řekl Vaněk.

Po ztraceném prvním setu ale Plíšková dokázala ještě přidat na agresivitě a druhou sadu získat. "Ve druhém setu dokázala, že je schopná zápas otáčet. Viděl jsem na ní více odhodlání, začala do toho víc chodit a víc šla na síť. Vypadalo to, že to otočí. Keberová ukazovala, že už nemůže, a bylo to o pár míčích," prohlásil Vaněk.

Plíšková je v současné formě schopná porážet přední světové hráčky, což dokázala na US Open výhrou v semifinále nad Američankou Serenou Williamsovou. "Je nebezpečná pro každého a zvláště, když si takhle věří," přitakal Vaněk. Navíc je herní styl české hráčky také zajímavý. "Pro oko diváka je daleko hezčí, protože si chodí pro vítězné míče, výborně servíruje a na kurtu nijak nespekuluje," doplnil Vaněk.

ČTK

  2:6, 1:6 Muguruzaová - Kvitová 2:6, 1:6 konec
20210306T16:00:00+0100
Muguruzaová vs. Kvitová
Muguruzaová vs. Kvitová
Muguruzaová
Kvitová

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.

Patička stránky: