Rubriky:

Tenis

Tenisty roku podle federace ITF jsou Andy Murray a Kerberová

13. prosince 2016 12:26 - Londýn

Brit Andy Murray a Němka Angelique Kerberová byli poprvé v kariéře vyhlášeni nejlepšími světovými tenisty roku podle mezinárodní federace ITF. Oba v letošním roce dokázali proniknout na první místo světového pořadí a v žebříčku i v anketě ukončili dlouhodobé panování Novaka Djokoviče a Sereny Williamsové.

 

Toby Melville, Reuters

Úspěšnou sezonu Murrayovy rodiny pečetil Jamie Murray, který získal spolu s Brazilcem Brunem Soaresem titul pro nejlepší deblový pár. Bratři ovládli kategorii dvouhry a čtyřhry v jednom roce poprvé v historii. Mezi ženami kralovaly francouzské deblistky Caroline Garciaová a Kristina Mladenovicová.

Andy Murray završil rok 2016 vítězstvím na Turnaji mistrů, v jehož finále porazil Djokoviče. V sezoně dokázal obhájit olympijské zlato a získal celkem devět titulů včetně druhé wimbledonské trofeje.

Kerberová po výhře nad Williamsovou získala na Australian Open první grandslamový titul v kariéře, na který pak navázala i na US Open. Ve Wimbledonu hrála finále stejně jako na Turnaji mistryň. Z olympijského turnaje má stříbro, celkem letos získala tři tituly.

Všichni vítězové převezmou ceny na slavnostní večeři šampionů 6. června během pařížského grandslamového turnaje Roland Garros. Devět z deseti oceněných tenistů v jednotlivých kategoriích získalo trofej poprvé.

ČTK

  7:6, 2:6, 4:6 Šarífová - Ka. Plíšková 7:6, 2:6, 4:6   konec
20200929T11:00:00+0200
Šarífová vs. Ka. Plíšková
Šarífová vs. Ka. Plíšková
Šarífová
Ka. Plíšková

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Tenis - French Open 2020

Tenisový Grand Slam French Open probíhá od neděle 27. září do neděle 11. října v Paříži. Letos se koná 124. ročník turnaje a prize money jsou ve výši 38 milionů eur. Posledními vítězi Roland Garros ve dvouhře jsou Rafael Nadal a Ashleigh Bartyová.