Rubriky:

Tenis

Co to je? ofrňoval se Murray nad pitím. Zakryj to! komandovala jeho manželka Kim

16. ledna 2017 09:34 - Melbourne

Nástrahy prvního kola Australian Open úspěšně zvládla i světová jednička Andy Murray, i když mu trvalo téměř tři hodiny než po setech 7:5, 7:6 a 6:2 udolal Ukrajince Ilju Marčenka. Na začátku své cesty za vysněným premiérovým titulem v Melbourne si poradil i s australským vedrem, byť na začátku zápasu se mu nezdála voda, s níž měl udržovat svůj pitný režim.

Video již není dostupné

sntv

Murray poprvé v kariéře nakráčel do Rod Laver Areny v pozici prvního hráče světa a od publika se mu dostalo velmi vřelého přivítání. Jenže hned první game v jeho podání nebyl zrovna hoden největšího favorita turnaje, protože nasázel tři dvojchyby a hráč z konce první stovky ho rychle brejkl.

Rozmrzelý Murray sice ztrátu rychle dohnal, ale ani při výměně stran už za svého vedení 2:1 neměl potřebný klid. Nezdála se mu lahev s vodou. Podezřívavě si ji prohlížel ze všech stran a pak směrem ke své lóži v publiku zavolal: „Co to je?"

Pití od značky Frantelle zřejmě viděl poprvé v životě, prodává se totiž jen na australském trhu. Nicméně si bude muset zvyknout, protože firma vyrábějící nápoj je oficiálním dodavatelem pro Australian Open.

Nervózní byla i Kim

A nebylo to zdaleka naposledy, co Murray podrážděně gestikuloval směrem k svým nejbližším v hledišti. A ani v jeho boxu dlouho nepanovala zrovna uvolněná atmosféra. Murrayho manželku Kim znervózňovala kamera snímající dění v lóži tak, že houkla na fyzioterapeuta něco ve smyslu: „Zakryj to."

Načež člen realizačního týmu ihned poslechl a přes šmírující objektiv přehodil ručník.

Není to ale tak dávno, kdy se Skotova manželka v hledišti rozvášnila mnohem víc. Murray ale i coby čerstvý držitel šlechtického titulu od anglické královny doufá, že se to nebude opakovat.

„Už žádné nadávání během mých zápasů, jaké jste slyšeli před pár lety," vtipkoval Murray v dobré náladě po pondělním vítězství v narážce na semifinále z roku 2015 proti Tomáši Berdychovi. Tehdy na adresu českého tenisty Kim procedila: „A teď to ku... máš, ty český hov.."

Murray se v Melbourne probojoval už pětkrát do finále, teď pochopitelně věří, že na vysněný titul dosáhne. Ani status světové jedničky či povýšení do rytířského stavu prý pro něj žádný zvýšený tlak nepředstavují.

„Postavení na žebříčku na věci nic nemění. Očekávání a tlak je pořád stejný. Ještě jsem tady nikdy nevyhrál, takže doufám, že tentokrát udělám i ten poslední krok," dodal.

roj, Sport.cz

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis