Rubriky:

Tenis

Štěpánek zřejmě nastoupí v DC v Austrálii do čtyřhry s Veselým

1. února 2017 12:50 - Melbourne

Tenista Radek Štěpánek pravděpodobně nezasáhne do pátečních úvodních dvouher prvního kola Davisova poháru v Austrálii, v sobotní čtyřhře už by ale nejzkušenější hráč českého výběru neměl chybět. Po jeho boku v klubu Kooyong v Melbourne zřejmě nastoupí týmová jednička Jiří Veselý.

 

Dita Alangkara, ČTK/AP

"Nejpravděpodobnější varianta na sobotu je s Jirkou. Ještě jsme spolu nikdy nehráli, takže to bude naše první zkušenost. Uvidíme, co nám sobota připraví," řekl Štěpánek na webu tenisovysvet.cz.

Osmatřicetiletý veterán úvodní dvouhry nejspíš vynechá, aby měl více sil do důležité čtyřhry a případně i na nedělní singl. V pátek by měl místo něj dostat šanci debutant Jan Šátral.

"Na debla budu připraven. Budu se snažit pomoci týmu k tomu, abychom v sobotu získali bod, protože v těch daviscupových utkáních jsou body z debla častokrát rozhodující," prohlásil Štěpánek.

Štěpánek se těší, až vše vypukne

Českým tenistům v Austrálii chybějí hned tři hráči - jednička Tomáš Berdych, Lukáš Rosol a Adam Pavlásek. Vzhledem k absencím jsou jasnými favority domácí, kteří mají ve výběru patnáctého hráče světového žebříčku Nicka Kyrgiose a čerstvého vítěze Australian Open ve čtyřhře Johna Peerse.

Češi navíc mají s Australany nepříznivou bilanci 1:7. "Už se nám toho v minulosti povedlo docela dost, co nikdo nečekal. Samozřejmě porazit Austrálii v Austrálii pro nás bude těžký oříšek, ale uděláme vše pro to, abychom ho rozlouskli," prohlásil Štěpánek.

Pořadí pátečních dvouher v Melbourne určí čtvrteční los. "Dneska jsme měli ještě poslední těžký den a pak už se začne ladit jen na zápasy. Všichni se těšíme, až to vypukne naostro," dodal Štěpánek.

ČTK

  6:1, 7:5 Kr. Plíšková - Martičová 6:1, 7:5   konec
20200812T11:00:00+0200
Kr. Plíšková vs. Martičová
Kr. Plíšková vs. Martičová
Kr. Plíšková
Martičová