Vaidišová postoupila hladce do třetího kola French Open

31. května 2006 14:28 - PAŘÍŽ

Nicole Vaidišová postoupila na Roland Garros do třetího kola a vylepšila si své maximum na pařížské antuce z loňského debutu. Šestnáctá nasazená česká tenistka porazila Číňanku Sun Tchien-tchien za 61 minut hladce 6:1, 6:3. O vyrovnání svého grandslamového rekordu, kterým je účast v osmifinále, se utká s Francouzkou Aravane Rezaiovou.

Roland Garros naopak ve druhém kole skončilo pro Ivetu Benešovou, která nestačila na favorizovanou Marii Šarapovovou. Čtvrtá nasazená Ruska vyhrála 6:4, 6:1.

Tomáše Berdycha nerozhodila ani třičtvrtěhodinová pauza kvůli dešti a poprvé v kariéře postoupil do třetího kola Roland Garros. Dvacetiletý český tenista v druhém kole porazil hladce 6:3, 6:1 a 6:1 Itala Filippa Volandriho, jehož zdolal znovu po osmi dnech. Minulé úterý Berdych nad stejným soupeřem vyhrál na Světovém poháru v Düsseldorfu.

Tenisté si stěžovali na počasí

Ital od druhého setu působil odevzdaným dojmem. "Do zápasu jsem vstoupil trochu nervózně, ale záhy to ze mě spadlo a pak už to bylo bez problémů," řekl novinářům český tenista, který postupem do třetího kola dosáhl svého pařížského maxima.

Jeho dalším soupeřem bude Němec Nicolas Kiefer. V případě dalšího postupu by Berdycha nejspíš čekala světová jednička Roger Federer ze Švýcarska. "Radši bych zůstal u příštího zápasu, nebudu předbíhat," zdráhal se Berdych vyslovit k této hypotéze. Přiznal ale, že by zápas s Federerem byl strašně těžký, protože Švýcar už hraje skvěle i na antuce.

Na chlad si stěžovala také Šromová, která za 50 minut podlehla čtrnácté nasazené Safinové 0:6, 2:6. Začátek zápasu byl pro ni úplně hrozivý, ve druhém setu se hra přece jen trochu vyrovnala a Šromová předvedla několik pěkných momentů.

Postoupil také Lukáš Dlouhý, když vyřadil nasazenou šestadvacítku turnaje Jose Acasusa z Argentiny. Pro třiadvacetiletého Dlouhého bude třetí kolo na grandslamu vrcholem kariéry, loni skončil na French Open ve druhém, stejně jako na letošním Australian Open. Jeho dalším soupeřem v Paříži bude vítěz duelu mezi Španělem Robredem a Bozoljacem ze Srbska a Černé Hory.

Čeští tenisté na French Open:
Muži, dvouhra - 2. kolo:
Berdych (20-ČR) - Volandri (It.) 6:3, 6:1, 6:1, L. Dlouhý (ČR) - Acasuso (26-Arg.) 4:6, 7:6 (7:2), 6:3, 6:1. 
Muži, čtyřhra - 1. kolo:
Pála, Vik (ČR) - Mathieu, Monfils (Fr.) 6:3, 3:6, 6:3, Ljubičič, Vico (Chorv./It.) - Berdych, Novák (ČR) 6:2, 6:2. 
Ženy, dvouhra - 2. kolo:
Safinová (14-Rus.) - Šromová (ČR) 6:0, 6:2, Vaidišová (16-ČR) - Sun Tchien-tchien (Čína) 6:1, 6:3, Šarapovová (4-Rus.) - Benešová (ČR) 6:4, 6:1.
Ženy, čtyřhra - 1. kolo:
Lichovcevová, Myskinová (13-Rus.) - Bejgelzimerová, Birnerová (Ukr./ČR) 6:1, 6:4, Blacková, Stubbsová (2-Zim./Austr.) - Koukalová, Šafářová (ČR) 3:6, 6:4, 6:3, Ruanová-Pascualová, Suarezová (8-Šp./Arg.) - Hradecká, Suchá (ČR/SR) 6:2, 6:0.

Ostatní výsledky French Open

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Australian Open 2021

Úvodní grandslam sezóny Australian Open se hraje od 8. února do 21. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Již 109. ročníku se účastní jedenáct českých hráčů, včetně nasazené Petry Kvitové nebo Karolíny Plíškové. Tituly ve dvouhrách obhajují Srb Novak Djokovič a Američanka Sofia Keninová.

Patička stránky: