Rubriky:

Tenis

Úspěšné tenisové duo se rozpadlo. Česká hvězda je bez parťačky

10. dubna 2017 14:37 - Praha

Další konec úspěšného deblového páru. Po osmiměsíční spolupráci oznámilo rozchod duo Barbora Strýcová a Sania Mirzaová. Podle otce slavné indické tenistky jsou důvodem rozdílné priority.

 

Profimedia.cz

„Barbora se chce letos zaměřit hlavně na dvouhru a kombinovat obojí je dost fyzicky náročné. Sania chce získat několik dalších velkých titulů ve čtyřhře. Z tohoto důvodu se vzájemně dohodly na tom, že spolupráci ukončí,“ vysvětloval na webu Scroll.in otec indické tenistky Imran Mirza.

Jednatřicetiletá Strýcová a třicetiletá Mirzaová spolu začaly hrát po loňských olympijských hrách v Riu. Spolu se poprvé představily na turnaji v Cincinnati, který zcela ovládly. Druhý titul poté získaly na konci září v Tokiu. V letošní sezóně si zahrály dvakrát finále, avšak ani v jednom nevyhrály.

„Dva tituly, tři finále, dvě semifinále a několik čtvrtfinálových účastí, to je docela slušné představení,“ zhodnotil výsledky z jejich jedenácti společných turnajů Mirza. Zatímco jeho dcera by se v deblu měla nyní objevovat po boku kazašské hráčky Jaroslavy Švedovové, česká tenistka novou parťačku hledá.

vk, Sport.cz, Právo

O2 Sport 7:6, 6:3 Rybakinová - Ka. Plíšková 7:6, 6:3   konec
20200220T11:00:00+0100
Rybakinová vs. Ka. Plíšková
Rybakinová vs. Ka. Plíšková
Rybakinová
Ka. Plíšková