Rubriky:

Tenis

Vrátí se na kurty? Kvitová je na seznamu přihlášených pro French Open

17. dubna 2017 21:21 - Praha
(Aktualizováno: 17. dubna 2017 21:55)

S pozitivní zprávou přispěchala Petra Kvitová. Česká tenistka na svém facebookovém profilu napsala, že je na seznamu přihlášených pro French Open, který v úterý zveřejní pořadatelé. Nicméně stoprocentně neuvedla, zda se antukového Grandslamu aktivně zúčastní.

 

Facebook Petry Kvitové

S blížící se uzávěrkou přihlášek si Kvitová vytvořila prostor pro případný pokus o návrat. "Udělala jsem slušný pokrok v procesu zotavování a chci si dopřát šanci, že budu mít příležitost hrát na jednom ze svých nejoblíbenějších turnajů," napsala sedmadvacetiletá tenistka, jež se během nucené pauzy propadla v žebříčku WTA na 14. místo.

Hello everyone! I wanted to provide a quick (and hopefully positive) update for you. My name will appear on the entry...

Zveřejnil(a) Petra Kvitová dne 17. duben 2017

"Bohužel to nutně neznamená, že budu připravená v Paříži hrát, ale že dělám všechno možné, abych měla šanci a udržela si pozitivní myšlení," uvedla bronzová medailistka z Ria de Janeiro s tím, že má stále před sebou dlouhou cestu. French Open začne na pařížské antuce 28. května.

Kvitová byla přepadena 20. prosince ve svém prostějovském bytě a útočník jí při potyčce pořezal prsty levé ruky, v níž drží raketu. Bývalá světová dvojka týž den podstoupila operaci poraněných šlach a nervů a začala s pomalou rehabilitací.

Poslední zprávy z poloviny března hovořily o tom, že už může ruku používat k běžným činnostem a čeká ji lehké posilování. Optimistické předpovědi předpokládaly návrat na kurty nejdříve ve druhé polovině roku.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Tenis