Rubriky:

Tenis

Lvice trenéra nezklamala. Další velká vítězství má před sebou, věří Vaněk

6. září 2017 08:59 - New York

Tenistka Petra Kvitová na US Open ukázala, že by mohla znovu myslet na velký titul. Její trenér Jiří Vaněk byl po prohře ve čtvrtfinále v New Yorku s Venus Williamsovou optimistický. "Doufejme, že ji to bude motivovat, protože je to skvělá hráčka. Myslím, že další velká vítězství má před sebou, když bude pokračovat tímhle stylem," řekl Vaněk, který vedl dvojnásobnou wimbledonskou vítězku na osmém turnaji.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Kvitová v úterním utkání vzdorovala domácí Venus Williamsové a na dvorci Arthura Ashe nakonec prohrála za dvě a půl hodiny 3:6, 6:3 a 6:7. Trenér hráčku tradičně potkal v posilovně. "Nerozebírali jsme to. Vyšlapala se na kole, protáhla se. Nejdřív se s porážkou musí vyrovnat sama. Je mi jí líto, dala do zápasu všechno a o kousek nevyšel. Až se z toho vyspíme, řeknu jí: Pořád to v tobě je," uvedl Vaněk.

S Kvitovou je od loňského prosince, ale jejich spolupráci odložilo prosincové přepadení tenistky a následná operace pořezaných prstů levé ruku. Na okruhu se znovu objevila až v květnu na French Open a teď hrála osmý turnaj.

Před US Open se Kvitové na americké šňůře nedařilo. Až v New Yorku hrála dobře a porazila i Španělku Garbiňe Muguruzaovou. "Petře to ukázalo, že má tenis pořád v sobě. Od zranění se tady přiblížila nejvíc své bývalé hře," mínil Vaněk.

Podání Venus? Rychlost jako u chlapů

Litoval, že bitva s Venus Williamsovou těsně nevyšla. "V závěru chyběla trocha štěstí, ale také potřebuje víc otevřít nátlakovou hru. Chyběl tam asi odvážnější úder, ale jinak jsme rádi, jak to zvládla a bojovala do posledního míče," řekl kouč.

Trošku mu zatrnulo v prvním setu. Kvitová vedla 3:1, ale pak ztratila pět her v řadě. "Vzalo to strašně rychlý sešup, Peťa od té chvíle udělala jen pět balónů," řekl a ocenil bojovnost, s níž se dostala zpátky do hry ve druhém setu, který získala.

Ve třetí sadě Kvitová vedla 3:2 a podávala. Měla při svém servisu náskok 30:0, přesto o podání přišla. "To byl klíč k zápasu. V tu chvíli byla lepší, a kdyby si podání podržela na 4:2, mohlo být mnohem veseleji," řekl Vaněk.

Williamsová zahrála koncovku výborně. Zvládla i dlouhý game za stavu 4:4, který několikrát zachránila tvrdým servisem. "Letěly okolo dvou set kilometrů jako u chlapů. Jak znám Venus, tak je schopná občas něco v koncovce pokazit. Dneska jí ale musím vyseknout poklonu. Šla si za vítězstvím trošku víc," řekl Vaněk.

ČTK

  1:6, 5:7 Mladenovicová - Ka. Plíšková 1:6, 5:7   konec
20200121T01:00:00+0100
Mladenovicová vs. Ka. Plíšková
Mladenovicová vs. Ka. Plíšková
Mladenovicová
Ka. Plíšková
  Vondroušová - Kuzněcovová   dnes 07:00
20200121T07:00:00+0100
Vondroušová vs. Kuzněcovová
Vondroušová vs. Kuzněcovová
Vondroušová
Kuzněcovová
  Flipkensová - Muchová   dnes 07:00
20200121T07:00:00+0100
Flipkensová vs. Muchová
Flipkensová vs. Muchová
Flipkensová
Muchová
  Kr. Plíšková - Watsonová   dnes 09:30
20200121T09:30:00+0100
Kr. Plíšková vs. Watsonová
Kr. Plíšková vs. Watsonová
Kr. Plíšková
Watsonová

Časová osa: Tenis

Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.