Rubriky:

Tenis

Živě

Musíme si zvykat, varuje po pádu českých tenistů Navrátil. Chce si promluvit s Berdychem

18. září 2017 09:40 - Haag/Praha

Poprvé v historii čeští tenisté neproměnili v Davis Cupu vedení 2:0 na zápasy v celkové vítězství a v nizozemském Haagu to navíc mělo fatální následky. Čtyři roky od posledního českého triumfu v celé soutěži zažívají tenisté pád do Euro-Africké zóny, odkud se nemusí snadno vydrápat zpět. „Budeme se snažit, abychom se co nejdřív do Světové skupiny vrátili ,“ ujišťuje kapitán Jaroslav Navrátil, jenž chce i přes sestup u týmu zůstat.

 

© Česká sportovní / Pavel Lebeda

Když zažívali čeští tenisté před dvanácti lety pád z elitní skupiny poprvé (a až do neděle naposledy), zklamání hodně přebíjely skvělé výkony tehdy dvacetiletého Tomáše Berdycha, které věštily velkou budoucnost. Nyní se optimismus hledá mnohem hůř.

„Bez Berdycha a Štěpánka se hraje hrozně složitě. My nic lepšího nemáme. Je tam Zdeněk Kolář, který je 230. na světě. Tým má potenciál, když zůstane Veselý, Pavlásek nebo Jebavý a jeden mladší hráč k nim doroste. Teď je ale nemáme a nevím, kde je budeme hledat. Máme šikovné mladé kluky, šestnáctiletí třeba vyhráli mistrovství Evropy, ale musíme si chvíli zvyknout a počkat, jestli nám kluci dorostou," nastiňuje realitu Navrátil v rozhovoru pro tenisovysvet.cz.

Bojovali jsme, ale Svetova skupina bude pristi rok bez nas. Diky za podporu, zabojujem a vratime se!

Zveřejnil(a) Czech Davis Cup Team dne 17. září 2017

V Nizozemsku se rozhodl k netypickému kroku, když do sobotní čtyřhry nenasadil ani jednoho z vítězů pátečních dvouher (Veselého a Rosola) a dal důvěru v reprezentaci nezkušeným Pavláskovi s Jebavým. Čtyřhru, jindy silnou zbraň Navrátilova týmu, Češi prohráli a Nizozemci v ní nastartovali vítězný obrat.

Veselý chtěl odpočívat

Kapitán si však rozhodnutí nevyčítá: „Moc možností se nenabízelo. Měli jsme schůzku a Jirka Veselý řekl, že toho má dost a že chce být radši fit do zápasu s Haasem. Pokud by chtěl, tak by hrál. Když Berdych řekl, že jde hrát, tak hrál taky všechny dny. Otázkou je, jestli Jirka šetřil síly správně a jestli na Haaseho měl. To zpětně nevím."

Zatímco před jedenácti lety Češi bez zaváhání prošli očistcem v Maroku a po vítězné baráži shodou okolností v Nizozemsku slavili rychlý návrat mezi elitu, tentokrát to tak hladké být nemusí. Klíčové zřejmě bude, zda se do týmu vrátí Berdych či srdcař Radek Štěpánek.

„První divize je nesmírně kvalitní a když jsem viděl ty týmy, tak bude první kolo hrozně těžké. S Tomášem i Radkem to budu chtít řešit. Bude s nimi chtít mluvit i pan Černošek. Uděláme všechno pro to, aby třeba v domácím prostředí nastoupili. Je to otázka jednání po sezóně. Ale my jako tým se budeme snažit, abychom se co nejdřív vrátili do Světové skupiny," dodává Navrátil.

roj, Sport.cz

Eurosport Sie, Strýcová - Krejčíková, Siniaková Vsadit zítra 04:00
20200129T04:00:00+0100
Sie, Strýcová vs. Krejčíková, Siniaková
Sie, Strýcová vs. Krejčíková, Siniaková
Sie, Strýcová
Krejčíková, Siniaková

Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.