Rubriky:

Tenis

Korda: Laver si porážku z Prahy pamatuje

22. září 2017 11:04 - Praha

Už je to šestapadesát let, co byl Rod Laver v Praze poprvé a kromě toho, že česká metropole je opravdu nádherná, si australský tenista z premiérové návštěvy moc dobře pamatoval i to, jak na Štvanici dostal naloženo od Pavla Kordy.

 

Michal Kamaryt, ČTK

V roce 1961 se hrála exhibice Praha–Melbourne a Laver z ní odcházel poražen po setech 2:6, 4:6. O tři týdny později přitom vyhrál ve Wimbledonu svůj druhý grandslamový titul z celkem jedenácti.

„Byl to nejlepší hráč světa. Já ale v životě s levákem neprohrál, porazil jsem i Frasera nebo Piliče. Navíc tihle trávaři neuměli moc prohazovat bekhendem, tak jsem dal vždycky čop, Laver loboval a já uměl dobře smečovat a pokaždé jsem mu to tam zalomil," popisoval víc než půl století starý skalp Korda, jenž se proslavil jako kouč Jana Kodeše i jako člověk, který byl u vzestupu Ivana Lendla.

Proto jednaosmdesátiletého barda trochu mrzí, že ho na Laver Cup nikdo nepozval. „Honza Kodeš jel Lavera přivítat na letiště a on si z toho našeho zápasu vybavil, že jsem si prý plival do ruky... Ale já si tam jen foukal. Vidíte, co mu uvízlo v hlavě, a přitom je to taky dědek jako já," řekl Korda.

Optikou velkého srdcaře a patriota mu je líto, že český zástupce v Laver Cupu Tomáš Berdych nehrál před týdnem daviscupovou baráž v Nizozemsku. „Víte, po tom, co kluci prohráli, jsme si volali s Kodešem a oba jsme bulili. Nechci předpovídat, ale abychom se ještě nahoru vůbec někdy dostali... Berdych je hodnej kluk, vyhrál Davis Cup už dvakrát, ale pak řekne, že se chce připravovat na Masters a na Laver Cup. Bylo to smutný," neskrýval pohnutí Korda, člověk, jenž stál za daviscupovým triumfem v roce 1980.

Na přehlídce nejlepších světových hráčů v O2 Areně ale šedá eminence českého tenisu nakonec přece jen chybět nebude. „Honza Kodeš mi sehnal dva lístky, tak si tam sednu s ním a užiju si to."

Marek Burkert, Sport.cz, Právo

Eurosport 0:1 Alexandrovová - Kvitová 0:1   probíhá
20200124T03:00:00+0100
Alexandrovová vs. Kvitová
Alexandrovová vs. Kvitová
Alexandrovová
Kvitová

Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.