Federer získal v Torontu 40. titul v kariéře

13. srpna 2006 22:32 - TORONTO

Jubilejní čtyřicátý titul v kariéře získal na turnaji série Masters v Torontu první hráč světa Roger Federer, který v neděli ve finále porazil Francouze Richarda Gasqueta. Švýcarský fenomén zvítězil nad čtvrtfinálovým přemožitelem Tomáše Berdycha za hodinu a tři čtvrtě 2:6, 6:3 a 6:2.

Federer, jenž se tento týden představil na kurtech poprvé od svého triumfu ve Wimbledonu, prodloužil svou vítěznou šňůru na betonových kurtech v Severní Americe na 54. zápasů a připsal si sedmý letošní turnajový úspěch. Svou sbírku titulů z podniků série Masters rozšířil na jedenáct.

Pětadvacetiletý tenista si zahrál finále na sedmnáctém turnaji za sebou a příští týden v Cincinnati bude útočit na vyrovnání rekordu Ivana Lendla z let let 1981 a 1982.

Za svůj triumf získal Federer prémii 400 tisíc dolarů z dotace 2,45 miliónu. Gasquet inkasoval poloviční částku. Ve čtyřhře se z vítězství radovali američtí bratři Bob a Mike Bryanové, kteří nenašli přemožitele na čtvrtém turnaji za sebou a na své konto si připsali 99 300 dolarů.

Dvouhra - finále:
Federer (1-Švýc.) - Gasquet (Fr.) 2:6, 6:3, 6:2.
Čtyřhra - finále:
B. Bryan, M. Bryan (1-USA) - Hanley, Ullyett (3-Austr./Zimb.) 6:3, 7:5.

ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.