Hingisová i Navrátilová v Montrealu postoupily do semifinále

19. srpna 2006 09:54 - CINCINNATI

Dvě tenisové legendy s českými kořeny Martiny Hingisová a Navrátilová postoupily na turnaji v Montrealu do semifinále. Švýcarka Hingisová ve dvouhře, v níž zdolala čtvrtou nasazenou Světlanu Kuzněcovovou z Ruska, Američanka Navrátilová ve čtyřhře společně s další Ruskou Naděždou Petrovovou.

Devětačtyřicetiletá Navrátilová se svou spoluhráčkou vyřadily první nasazený pár Jen C', Čeng Ťie z Číny ve třech setech. Stejnou koncovku měl zápas, v němž česko-italská dvojice Květa Peschkeová, Franesca Schiavoneová prohrála s Marion Bartoliovou z Francie a Shahar Peerovou z Izraele. Poražené v posledním setu utržily "kanára".

Hingisová, která se po vyřazení nejvýše nasazených hráček stala největší adeptkou na triumf v turnaji, si odklidila poslední vážnou soupeřku. Bývalá světová jednička si svůj výkon nemohla vynachválit. "Byl to jeden z mých nejlepších zápasů v sezoně," řekla Hingisová, která se na začátku roku vrátila na kurty po dlouhé dobrovolné odmlce.

Přemožitel Federera také dohrál

Překvapení tenisového turnaje série Masters v Cincinnati jménem Andy Murray skončilo. Senzační přemožitel světové jedničky Rogera Federera prohrál ve čtvrtfinále s Američanem Andy Roddickem ve dvou setech. Murray odvrátil čtyři mečboly, ale na víc už nestačil.

Roddick tak Skotovi oplatil dvě porážky z nedávných turnajů, jedna z nich přišla na Wimbledonu. Murray přiznal, že ztratil vítěznou mentalitu. "Nešel jsem do toho zápasu s tím, že vyhraju," řekl. Před zápasem mu nebylo dobře a dokonce zvažoval, že nenastoupí. "Přemýšlel jsem o tom, když jsem se probudil i půl hodiny před zápasem, ale pak jsem si řekl, že hodinu s ním vydržím bojovat," líčil po svém čtrnáctém zápase během sedmnácti dnů.

Vítězný Roddick se o finále utká s Chilanem Fernandem Gonzálezem.

Cincinnati:
Dvouhra - čtvrtfinále:
Roddick (9-USA) - Murray (Brit.) 6:3, 6:4, González (13-Chile) - Ferrer (10-Šp.) 6:2, 6:4.
Montreal:
Dvouhra - čtvrtfinále:
Hingisová (Švýc.) - Kuzněcovová (4-Rus.) 7:6 (7:4), 6:3.
Čtyřhra - čvtrtfinále:
M. Navrátilová, Petrovová (USA/Rus.) - Jen C', Čeng Ťie (1-Čína) 6:4, 3:6, 6:4, Bartoliová, Peerová (Fr./Izr.) - Peschkeová, Schiavoneová (3-ČR/It.) 6:2, 3:6, 6:0.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.

Patička stránky: