Vánoční stromek má nazdobený už týden. Plíšková pomalu vyhlíží Thajsko a Austrálii

11. prosince 2017 19:36

Stromek má nazdobený už týden... „To proto, že už 21. prosince odlétám, takže si Vánoce musím udělat o trochu dřív. Na Štědrý den totiž budu hrát exhibici v Thajsku, proto budou dárky pod stromečkem s předstihem,“ prozrazuje tenistka Karolína Plíšková, že i letos bude trávit Vánoce na druhém konci světa. „Zase až tolik to neprožívám, protože do Austrálie jsem i v minulých letech pravidelně létala před Vánoci. Tentokrát se cestou do Brisbane zastavím ale v Thajsku, kde budu hrát dvě exhibiční utkání."

Sport.cz

Nejtěžší část přípravy na novou sezónu už má Karolína Plíšková za sebou. „Tento týden končíme," přijímá s úlevou, že dril pod vedením dvojice kondičních trenérů Trebatický - Nosko se už pomalu naplnil a dojde konečně na tenis, který zatím hraje jen s novým koučem Tomášem Krupou.

„Dopřála jsem si tentokrát třítýdenní volno, takže mi odešly svaly a musela jsem dělat všechno množné, abych se znovu dostala do formy. Bylo to docela tvrdý, ale šlo to. Kluci na mě nic nového nevymýšleli ani nezkoušeli, jen mi v posilovně nakládali větší váhy, než tomu bylo dřív," popisovala přípravu, kterou absolvovala. „A samozřejmě - hodně jsem běhala a přípravu zpestřovaly i dřepy. Spousta dřepů," smála se Plíšková, která v pomalu končícím roce figurovala po osm týdnů ve světovém žebříčku jako jednička.

V nastávající sezóně by pochopitelně chtěla na samý vrchol zase, ale zatím o plánech a cílech nemluví.

Před odletem ještě čeká extraliga

„Loni jsem téměř žádnou přípravu na sezónu neabsolvovala, protože jsem byla nemocná. Letos jsem naštěstí zdravá, cítím se dobře a do Austrálie odletím připravená," vypočítává rozdíly mezi minulou a nastávající sezónou.

Jednu podobnost ale připomíná. „I loni jsem před sezónou měnila trenéra. S Tomášem Krupou jsme začali přípravu minulé pondělí a zatím se poznáváme. Tedy poznáváme... On mě viděl hrát mnohokrát, takže mě zná a v Thajsku, kde absolvujeme závěr přípravy, mě pozná ještě důkladněji."

Před odletem si Karolína Plíšková zahraje domácí extraligu, na kterou se těší, protože přípravu konečně zpestří i zápasy, aby poté nabrala kurs na Thajsko a Austrálii.

„Své cíle mám samozřejmě já, stejně jako je má trenér, ale zatím jsme o nich nemluvili. Ani o grandslamech, ani o vyhraných velkých turnajích, protože teprve začínáme a na všechno bude ještě čas. Věřím, že si mi povede vstup do nové sezóny a pak se uvidí," nemínila pětadvacetiletá tenistka ze svých plánů nic prozrazovat.

zp, Sport.cz

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.