Agassi oddaluje konec kariéry injekcemi do zad

31. srpna 2006 11:49 - NEW YORK

Za poslední roky už dostal Andre Agassi do bolavých zad nespočet injekcí, ale ještě nikdy nemusel přikročit k radikální léčbě během turnaje. Na US Open chce ale zůstat v paměti fanoušků jako bojovník, a proto po úterní bitvě s Rumunem Andreiem Pavlem, trvající tři a půl hodiny, zamířil do nemocnice pro dávku hormonu kortizon. Loučící se americký tenista to přiznal v televizním rozhovoru pro USA Network.

"Abych byl upřímný, hodinu po utkání jsem nemohl ani stát. Mohl jsem se z kurtu odbelhat, ale to před očima milovaných fanoušků opravdu nechci," řekl ve středu šestatřicetiletý Agassi, pro něhož je US Open posledním turnajem v bohaté kariéře. Léčbu kortizonem prodělal několikrát, naposledy po červencovém Wimbledonu.

Loni v New Yorku překvapil Agassi postupem do finále, letos je zatím ve druhém kole. Velké loučení může přijít už dnes, kdy jej čeká Kypřan Marcos Baghdatis, finalista lednového Australian Open.

Při středečním lehkém tréninku Agassi podle svědků vypadal dobře a slíbil, že bolest znovu přemůže a zápas nevzdá. Ten bude vrcholem čtvrtečního večerního programu na centrálním kurtu.

ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Australian Open 2021

Úvodní grandslam sezóny Australian Open se hraje od 8. února do 21. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Již 109. ročníku se účastní jedenáct českých hráčů, včetně nasazené Petry Kvitové nebo Karolíny Plíškové. Tituly ve dvouhrách obhajují Srb Novak Djokovič a Američanka Sofia Keninová.

Patička stránky: