Berdych prohrál finále v Bombaji, desítka mu unikla

2. října 2006 18:07 - BOMBAJ

Tomáš Berdych prohrál odložené finále tenisového turnaje v Bombaji s Dmitrijem Tursunovem a zatím se neposune do elitní desítky světového žebříčku. Zápas po dvou hodinách a 45 minutách a dvojím přerušení kvůli dešti vyhrál ruský tenista 6:3, 4:6 a 7:6.

Berdych litoval, že v duelu o světovou desítku podlehl soupeři jen minimálním rozdílem. "O míň prohrát nejde," prohlásil zklamaně. "Byly tam chvilky, kdy jsem si to zkazil sám. Štve mě, že to mohlo být o balon jinak a byl bych spokojený," řekl spolupracovníkovi ČTK. "Co se dá dělat, jednou se mi to snad povede," dodal.

V úvodu prvního setu měli oba finalisté problémy při vlastním servisu. Když český daviscupový reprezentant v šesté hře podruhé v zápase ztratil servis, dostal se Tursunov do rozhodujícího vedení 4:2. Náskok už udržel a první sadu vyhrál 6:3.

Za stavu 1:1 v druhém setu vyhnal tenisty z kurtu déšť a pořadatelé při nepřízni počasí už připravovali scénář pro nedokončení zápasu. Turnajový titul by dostali oba, ale body do žebříčku ATP i finanční prémii by obdrželi jen jako poražení finalisté.

Nakonec se po necelých dvou hodinách aktéři finále na dvorec vrátili a pokračovali v boji o titul. Berdych v osmé hře získal soupeřův servis a vedl 5:3, vzápětí své podání ztratil, ale brejk zopakoval a vynutil si pokračování zápasu.

Po další pauze proměnil Tursunov mečbol

Rozhodující sadu lépe rozehrál Tursunov, nedávný přemožitel Andyho Roddicka z daviscupového semifinále. Díky brejku se dostal do vedení 4:2, ale Berdych pak vyhrál tři hry za sebou a začínalo se od nuly. Za stavu 5:5 se museli tenisté znovu odebrat do šaten a po návratu řešil jednadvacetiletý Čech další kritickou situaci. Jeho soupeř po úspěšném brejku podával na vítězství v zápase, ale Berdych si vynutil tie-break.

Ve zkrácené hře si Tursunov úspěšným míčem při vlastním servisu vypracoval za stavu 6:5 mečbol a při Berdychově podání ho proměnil. Rozhodl tak pro sebe nesmírně vyrovnaný zápas, v němž každý z tenistů získal 99 míčů.

Berdych tak získal 120 bodů do žebříčku a prémii 30.600 dolarů, zatímco jeho finálový přemožitel si do připíše 175 bodů a dostal šek na 52.000 dolarů.

BOMBAJ
Dvouhra - finále:
Tursunov (4-Rus.) - Berdych (3-ČR) 6:3, 4:6, 7:6 (7:5).
Čtyřhra - finále:
Ančič, Bhúpathí (Chorv./Ind.) - Bopanna, Ghouse (Ind.) 6:4, 6:7 (6:8), 10:8.

ČTK

  6:1, 0:6, 2:6 Linetteová - Kvitová 6:1, 0:6, 2:6 konec
20210510T11:45:00+0200
Linetteová vs. Kvitová
Linetteová vs. Kvitová
Linetteová
Kvitová

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.