Federer má jasno o návratu

2. května 2018 12:24 - Stuttgart

Po téměř tříměsíční přestávce se Roger Federer vrátí na okruh ATP v červnu ve Stuttgartu. Stejně jako loni majitel dvaceti grandslamových titulů vynechal antukovou část sezóny a objeví se až na oblíbené trávě.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Ve 36 letech švýcarský fenomén zvolil stejný model, který se mu loni osvědčil a po odpočinku dobyl už poosmé Wimbledon. Tehdy se po pauze ale rozehrával pomaleji a na stuttgartské trávě prohrál úvodní zápas s domácím veteránem Tommym Haasem.

"Na trávě jsou moje očekávání přirozeně vysoká. Těším se, že si letos ve Stuttgartu zase zahraju," uvedl Federer v prohlášení organizátorů. Mercedes Cup začne 11. června. Generálku na Wimbledon by pak měl absolvovat opět v dalším německém městě Halle.

ČTK

Časová osa: Tenis

Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.