Kasatkinová - Wozniacká 7:6, 6:3Šok na French Open! Serena se odhlásila, končí i světová dvojka

Paříž

Pár minut před očekávaným duelem s Marií Šarapovovou svým rozhodnutím doslova šokovala. Americká tenistka Serena Williamsová odstoupila z Roland Garros. Jako důvod uvedla svalový problém. Na French Open dohrála i světová dvojka Caroline Wozniacká, která ve 4. kole prohrála s Ruskou Darjou Kasatkinovou 6:7, 3:6.

Serena Williamsová nenastoupila k utkání se Šarapovovou

Mladší ze sester Williamsových měla nastoupit k duelu 4. kola proti své velké rivalce Rusce Marii Šarapovové. Nicméně utkání dvou bývalých světových jedniček se neodehrálo, jelikož Serena na tiskové konferenci oznámila, že se odhlásila.

„Bohužel mám problémy s prsním svalem. Kvůli tomu nemůžu pořádně podávat," prohlásila Serena Williamsová. „Včera jsem na zraněné místo použila tejpy, ale nepomohly. Jsem opravdu hodně zklamaná," dodala.

Šarapovová se chystala na kurt, když se dozvěděla o odstoupení své soupeřky. "Byl to šok. Byli jsme nachystaní. Na tenhle zápas jsme se dlouho připravovali," řekl agentuře AP kouč ruské hráčky Thomas Högstedt. "Těšila jsem se na zápas proti Sereně a mrzí mě to. Přeji jí rychlé uzdravení a ať se vrátí co nejdříve," uvedla ruská hráčka.

Dvojnásobná vítězka Roland Garros, která ve třetím kole vyřadila Karolínu Plíškovou, se ve čtvrtfinále utká s třetí nasazenou Španělkou Garbiňe Muguruzaovou. Ani ta si moc nezahrála, Ukrajinka Lesja Curenková jí kvůli zraněné noze vzdala už po dvou gamech.

Duel mezi Wozniackou a Kasatkinovou musel být v neděli přerušen kvůli špatné viditelnosti za stavu 3:3 ve druhém setu a světová dvojka dnešní dohrávku nezvládla. Proti čtrnácté nasazené soupeřce neuhrála ani game a její naděje na zdramatizování zápasu vzala rychle za své.

Jednadvacetiletá Kasatkinová si zahraje čtvrtfinále grandslamového turnaje poprvé v kariéře. Dosud bylo jejím maximem 4. kolo z loňského US Open. V Paříži, kde se při předchozích dvou startech loučila shodně ve 3. kole, ji nyní čeká desátá nasazená úřadující šampiónka US Open Sloane Stephensová.

Bez problémů naopak prošla do čtvrtfinále světová jednička Simona Halepová. Loňská finalistka porazila na centrálním dvorci Philippa Chatriera Elise Mertensovou z Belgie za hodinu 6:2, 6:1.

Jediné zaváhání Rumunka předvedla ve druhém setu za stavu 5:0, kdy podávala na vítězství. Místo rychlého uzavření duelu ale přišla poprvé v zápase o podání, v dalším gamu ale pošesté prolomila servis soupeřky a proměnila první mečbol.

Nadal postupem oslavil dodatečně nedělní 32. narozeniny a připsal si jubilejní 900. vítězství v kariéře. Tuto hranici před ním pokořili jen Jimmy Connors, Roger Federer, Ivan Lendl a Guillermo Vilas.

První tenista světa měl v utkání se 70. hráčem žebříčku více práce až ve třetím setu, v kterém Marterer dokonce vedl 3:1, ale nakonec prohrál 4:7 v tie-breaku. "Třetí set byl opravdu náročný. Maximilian je výborný hráč," ocenil Nadal výkon dvaadvacetiletého Němce.

Španělský antukový fenomén vyhrál 234. grandslamový zápas v kariéře, čímž překonal Connorse. Před ním jsou pouze Federer s 332 výhrami a Novak Djokovič (244).

Nadal uhrál v Paříži už 37 setů za sebou a útočí na rekord švédské legendy Björna Borga, který v letech 1979 až 1981 na Roland Garros získal 41 sad v řadě. Španělovu sérii se pokusí přerušit Diego Schwartzman. Jedenáctý nasazený Argentinec poprvé v kariéře zdolal o 33 centimetrů vyššího Jihoafričana Kevina Andersona a je podruhé v grandslamovém čtvrtfinále. Postoupil i jeho argentinský krajan Juan Martín del Potro.

Tenisový grandslamový turnaj French Open v Paříži (antuka, dotace 39 miliónů eur):