Rubriky:

Davis Cup

Tenisté se sešli v Bratislavě a testovali antuku před Davis Cupem

1. března 2020 18:44 - Bratislava

Z různých koutů se dnes sjeli čeští tenisté v Bratislavě před kvalifikací na finálový turnaj Davisova poháru. Kapitán Jaroslav Navrátil má před utkáním se Slovenskem pohromadě kompletní nominovanou pětici.

 

Luděk Peřina, ČTK

Jednička Jiří Veselý přiletěl z challengeru ve francouzském Pau, Lukáš Rosol přijel z Prahy, Jonáš Forejtek z turnaje v turecké Antalyi a kapitán Navrátil do slovenské metropole dorazil se Zdeňkem Kolářem a Vítem Kopřivou z Prostějova.

"Jak byli kluci všude možné po turnajích, tak to byl jeden z nejrozháranějších odjezdů, co pamatuju," řekl kapitán Navrátil na webu tenisovysvet.cz.

Tenista Jiří Veselý na tiskové konferenci v Prostějově ukázal pohár, který získal za vítězství v singlu na okruhu ATP v Puné v Indii.

Luděk Peřina, ČTK

Veselý hrál v sobotu semifinále challengeru v Pau a cestu do Bratislavy nastoupil v šest ráno. "Letěl jsem přes Paříž do Vídně a autem přes Prostějov, kde jsem si vyzvednul věci, zpátky do Bratislavy," líčil 71. hráč světa na týmovém facebooku.

Hraješ jen pro peníze... Měj úctu, hádaly se české opory. Teď se sejdou v reprezentaci

Talentovaný Forejtek dokonce ještě v neděli hrál. V půl deváté ráno nastoupil k finále čtyřhry na turnaji ITF a v páru s Michalem Vrbenským slavili titul. "Pak jsem jel rovnou na letiště, letěl do Vídně a odtud se dostal sem," doplnil Forejtek.

Trojice Veselý, Rosol a Forejtek měla na programu fyzioterapii. Nováček v týmu Kopřiva a Kolář v podvečer jako první vyzkoušeli antukový kurt. Všichni se do tréninku zapojí v pondělí, ve čtvrtek je los a hrát se bude v pátek a v sobotu.

Lukáš Rosol (archivní foto)

Slovenskou sestavu nedoplní někdejší 24. hráč světa Martin Kližan, jak se očekávalo, jelikož má zlomený malíček levé ruky a musí podstoupit operaci.

Sestavu kapitána Dominika Hrbatého tvoří čtveřice Andrej Martin, Norbert Gombos, Jozef Kovalík a deblista Filip Polášek. Spolu s nimi se do přípravy zapojili Filip Horanský s Igorem Zelenayem a na trénink čtyřhry má dorazit Lukáš Klein.

Slováci na Davis Cup s Českem nominovali Martina i Gombose, chybí Kližan

ČTK

Časová osa: Davis Cup 2020

Filtr článků - Davis Cup