Živě

Bizarní los Davis Cupu! Rizikoví soupeři, rozestupy. A samozřejmě žádní diváci

5. března 2020 16:17 - Cagliari/Praha

V hodně zvláštní atmosféře probíhal čtvrteční los kvalifikačního kola Davisova poháru mezi Itálií a Jižní Koreou. Do tiskového sálu v italském Cagliari se dostavil jen skromný počet novinářů, kteří mezi sebou navíc museli dodržovat předepsanou vzdálenost, a během losování jednotlivých zápasů tak v sále seděli s několikametrovými rozestupy. Tenisové střetnutí Itálie s Koreou o finálový turnaj v Madridu startuje v pátek, odehraje se za zavřenými dveřmi bez diváků.

 

Twitter

Kvalifikační střetnutí Davis Cupu mezi Itálií a Jižní Koreou se bude odehrávat pod přísnými mimořádnými opatřeními. V 1. kole na sebe totiž shodou okolností narazily dvě země, které patří k těm s největším výskytem nového typu koronaviru.

Los duelu probíhal ve zvláštní atmosféře. Několik málo novinářů, kteří se dostavili do haly v italském městě Cagliari, sedělo v tiskovém centru s několikametrovými rozestupy.

Zahajovací zápasy prvního kola jsou na programu v pátek. Vítězný tým postoupí na finálový turnaj, který se bude hrát 23. až 29. listopadu, a do boje tam půjde dvanáct družstev. Jistotu už mají loňští semifinalisté Španělsko, Kanada, Británie a Rusko a držitelé divokých karet Francouzi a Srbové.

Davis Cup: Češi vyhráli nad Slovenskem a slaví postup na finálový turnaj do Madridu

pb, Sport.cz

Časová osa: Davis Cup 2021

Filtr článků - Davis Cup


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.