Živě

Je rozhodnuto? Tenisová hvězda dostala slib: Roland Garros bude!

3. června 2020 08:50 - Praha

Pozdě, ale přece! Podle informací šéfa francouzského tenisu Bernarda Giudicelliho se antukové boje v Paříži uskuteční. Takový slib dal i hvězdě země galského kohouta Gaelu Monfilsovi. Hrát by se mělo začít týden či dva po skončení US Open, tedy 21. či 28. září. A co víc. V hledišti by se mohli objevit navzdory původním předpokladům i fanoušci.

 

Profimedia.cz

Ujištění o konání pařížského grandslamu se podle francouzských médií dostalo Gaelu Monfilsovi, který tuto informaci také potvrdil. "Ano, Gaeli, můžu ti slíbit, že Roland Garros bude," oznámil v debatě se světovou devítkou na Twitch channelu šéf francouzského tenisu.

Podle odborníků by však definitivní verdikt nad osudem neoficiálního antukového mistrovství světa měl padnout v následujících dvou či třech týdnech.

Nadalovo dilema: French Open bez diváků? Taková varianta se mi nelíbí

Otázkou tak kromě samotného konání zůstává, v jakých kulisách by se turnaj odehrál. "Samozřejmě chceme mít na tribunách co nejvíce fanoušků. Všechno záleží na vývoji pandemie a na příkazech, které přijdou od vlády. Ta rozhodne, kolik lidí bude moci do hlediště," říká Giudicelli.

Bude se hrát i US Open?

V Paříži byly v pondělí otevřeny venkovní zahrádky kaváren a barů, vše však podléhá omezením v počtu návštěvníků. Ještě před novým termínem French Open by se mohly se sníženým počtem hráčů odehrát i další antukové podniky v Madridu a Římě.

Gael Monfils patří k největším hvězdám francouzského tenisu

Profimedia.cz

O zahájení US Open, které je naplánováno na 31. srpna, nepochybují ani zástupci newyorského klání. Flushing Meadows by se však mělo s jistotou obejít bez diváků i čárových rozhodčích, které by měl nahradit elektronický systém. Dětské sběrače míčků by pak zastoupili dospělí.

pan, Sport.cz

Časová osa: French Open 2021

Filtr článků - French Open


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

   
  • French Open - muži
  • French Open - ženy

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..