Je rozhodnuto? Tenisová hvězda dostala slib: Roland Garros bude!

3. června 2020 08:50 - Praha

Pozdě, ale přece! Podle informací šéfa francouzského tenisu Bernarda Giudicelliho se antukové boje v Paříži uskuteční. Takový slib dal i hvězdě země galského kohouta Gaelu Monfilsovi. Hrát by se mělo začít týden či dva po skončení US Open, tedy 21. či 28. září. A co víc. V hledišti by se mohli objevit navzdory původním předpokladům i fanoušci.

 

Profimedia.cz

Ujištění o konání pařížského grandslamu se podle francouzských médií dostalo Gaelu Monfilsovi, který tuto informaci také potvrdil. "Ano, Gaeli, můžu ti slíbit, že Roland Garros bude," oznámil v debatě se světovou devítkou na Twitch channelu šéf francouzského tenisu.

Podle odborníků by však definitivní verdikt nad osudem neoficiálního antukového mistrovství světa měl padnout v následujících dvou či třech týdnech.

Nadalovo dilema: French Open bez diváků? Taková varianta se mi nelíbí

Otázkou tak kromě samotného konání zůstává, v jakých kulisách by se turnaj odehrál. "Samozřejmě chceme mít na tribunách co nejvíce fanoušků. Všechno záleží na vývoji pandemie a na příkazech, které přijdou od vlády. Ta rozhodne, kolik lidí bude moci do hlediště," říká Giudicelli.

Bude se hrát i US Open?

V Paříži byly v pondělí otevřeny venkovní zahrádky kaváren a barů, vše však podléhá omezením v počtu návštěvníků. Ještě před novým termínem French Open by se mohly se sníženým počtem hráčů odehrát i další antukové podniky v Madridu a Římě.

Gael Monfils patří k největším hvězdám francouzského tenisu

Profimedia.cz

O zahájení US Open, které je naplánováno na 31. srpna, nepochybují ani zástupci newyorského klání. Flushing Meadows by se však mělo s jistotou obejít bez diváků i čárových rozhodčích, které by měl nahradit elektronický systém. Dětské sběrače míčků by pak zastoupili dospělí.

pan, Sport.cz

Časová osa: French Open 2021

Filtr článků - French Open


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.

Podsekce:

   
  • French Open - muži
  • French Open - ženy

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..