Rubriky:

French Open

Exploze. Tenisté na French Open zažili šok

30. září 2020 15:49 - Paříž

Poklid na tenisovém French Open i v okolí areálu Roland Garros dnes na chvíli vystřídaly obavy kvůli zvuku podobnému explozi. Policie brzy veřejnost uklidnila, že šlo o takzvaný aerodynamický třesk, který způsobilo bojové letadlo letící nad městem. Zvuk vyděsil například Češku Barboru Strýcovou i Němce Dominika Koepfera, oba v době přípravy na podání.

 

Alessandra Tarantino, ČTK/AP

"V Paříži a pařížském regionu byl slyšet velmi hlasitý zvuk. Nešlo o žádný výbuch, byl to bojový letoun, který prolomil zvukovou bariéru," informovala francouzská policie na twitteru.

Rána vylekala i Strýcovou v prohraném souboji 2. kola s krajankou Barborou Krejčíkovou. "Zrovna jsem si nadhazovala míč na servis. Nadskočila jsem a říkala si, co to bylo. Chvilku jsem měla v hlavě, jestli za chvilku nepoběžíme pryč, ale brzy jsem na to nemyslela," řekla Strýcová.

Koepfer i jeho švýcarský soupeř Stan Wawrinka byli na kurtu Suzanne Lenglenové sotva dvě minuty. Německý tenista se chystal podávat, když sebou škubl. Lekli se i další účastníci antukového grandslamu.

Slovenská senzace na French Open! Schmiedlová deklasovala hvězdnou Bělorusku

"Trochu jsem se bála, protože jsem si myslela, že se stalo něco špatného. Podívala jsem se na rozhodčího a i on byl trochu v šoku," popsala Ukrajinka Elina Svitolinová, hrající v té chvíli na centrkurtu proti Renatě Zarazúaové z Mexika.

Zatímco Svitolinová, byť dostala ve druhém setu "kanára", postoupila do třetího kola, Koepfer na Wawrinku nestačil.

Krejčíková ovládla bitvu Češek na French Open! Také Siniaková jde dál

Zatímco Svitolinová, byť dostala ve druhém setu "kanára", postoupila do třetího kola, Koepfer na Wawrinku nestačil.

Před pěti lety zazněly exploze v Paříži u fotbalového stadionu Stade de France během přípravného zápasu domácí reprezentace s Německem. Tehdy se jednalo o sebevražedné atentátníky. Teroristické útoky ve francouzské metropoli si 13. listopadu 2015 vyžádaly 130 mrtvých.

Další rána pro legendární Serenu! Na svůj sen v Paříži nedosáhne

Před pěti lety zazněly v Paříži exploze u fotbalového stadionu Stade de France během přípravného zápasu domácí reprezentace s Německem. Tehdy šlo o sebevražedné atentátníky. Teroristické útoky ve francouzské metropoli si v listopadu 2015 vyžádaly 130 mrtvých.

ČTK

Časová osa: French Open 2020

Filtr článků - French Open


Turnaj mistrů 2020

Tenisový Turnaj mistrů se koná od neděle 15. listopadu do neděle 22. listopadu v Londýně, který bude tuto tenisovou akci hostit naposledy. Letos se koná 51. ročník turnaje a prize money jsou ve výši 5.7 milionů dolarů. Vítězství obhajuje řecký tenista Stefanos Tsitsipas.

Podsekce:

   
  • French Open - muži
  • French Open - ženy

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..