Hvězdná Serena vydělala desítky milionů, přesto tvrdí: S diskriminací bojuji celou kariéru

8. října 2020 20:57 - New York/Praha

Vyhrála třiadvacet grandslamových titulů, vydělala desítky milionů dolarů, teď si ale americká tenisová legenda Serena Williamsová postěžovala, že během celé své kariéry nebyla dostatečně ohodnocena a bojovala s diskriminací, a to kvůli barvě pleti. Pro časopis Vogue řekl, že se musela daleko víc snažit než soupeřky bílé pleti.

 

Gonzalo Fuentes, Reuters

Slavná Američanka tvrdí, že s ní od jejího profesionálního debutu v polovině devadesátých let bylo zacházeno odlišně a během své cesty na vrchol tenisového žebříčku musela neustále čelit různým překážkám. A to na kurtu i mimo něj. „Byla jsem podhodnocená," svěřila se devětatřicetiletá hvězda.

„Nikdy mě ale ani nenapadlo, že bych si řekla, že chci mít jinou barvu pleti, Líbí se mi, kdo jsem. Líbí se mi, jak vypadám a ráda reprezentuji ženy tmavé pleti," prohlásila Willamsová, kterou v roce 2020 zařadil časopis Forbes na druhé místo žebříčku nejlépe vydělávajících sportovkyň na světě (49,9 milionu dolarů).

Djokovičovi trvalo set a půl, než mu rameno a krk dovolily hrát

Američanka pro zmíněný časopis pochválila aktivitu hnutí Black Lives Matter, která upozornila veřejnost na diskriminaci lidí tmavé barvy. „Nyní máme jako černoši hlas. Jsou vidět věci, které byly roky ukryté, věci, kterými jsme si jako lidé museli projít a čelit," naráží na diskriminaci.

Kvitová zná soupeřku pro boj o finále French Open! Djokovič musel otáčet

Upozorňuje na to, že na konci května dostala řadu zpráv od lidí bílé pleti, kteří jí psali, že je jim líto, co se dělo a čím jsi musela projít. „Byla jsem za to ráda, ale nemyslím si, že by to celé pochopili. Copak nic z toho předtím neviděli? Mluvila jsem o tom celou svou kariéru. Byla to přece jedna věc za druhou, "dodala Williamsová, která v minulém týdnu odstoupila kvůli zranění z grandslamového US Open.

Minulý týden americká tenisová hvězda odstoupila kvůli zranění achilovky před 2. kolem z antukového Roland Garros.

rjm, Sport.cz

Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

   
  • French Open - muži
  • French Open - ženy

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..