GLOSA: Nevěřte pohádkám. Krejčíkovou hnala píle i umanutost

13. června 2021 16:19 - Praha

Pařížský double Barbory Krejčíkové je fantastický, úžasný, mimořádný a svádí k extatickým výkřikům, ale taky to není žádná pohádka. Tenistka z Ivančic nepotkala cestou na Roland Garros kouzelného dědečka, který plní přání, ani jí nikdo před vstupem do areálu neposypal ruku hvězdným prachem.

 

Michel Euler, ČTK/AP

„Takového úspěchu nikdy nedosáhnete ze dne na den," připomněl dvojnásobný daviscupový vítěz Radek Štěpánek.

Triumfální víkend byl produktem vlastností, které patří k šampionkám: píle, umanutosti i nezvyklé vnitřní síly, s jakou zdolávala překážky. Poprala se s panickým záchvatem, v semifinále odvracela mečbol. Štěstí přeje připraveným. Za vším byla hlavně tvrdá dřina.

Barbora Krejčíková s trofejí za triumf na French Open.

Sarah Meyssonnier, Reuters

„A taky super forma, kterou je potřeba využít," prorokoval před finále singlu bývalý fedcupový kapitán Jan Kukal.

Před rokem na turnaji ve Starých Splavech by sotva někdo odhadoval, že má jedinečnou možnost sledovat budoucí grandslamovou vítězku ve dvouhře. Jaké pocity teď asi zažívá Mexičanka Renata Zarazúová, která nad Krejčíkovou vyhrála loni v září v Praze na turnaji ITF... Tušila, že poráží šampionku French Open 2021? Těžko.

Až loni na francouzské antuce nabrala singlová kariéra připravené a natrénované Krejčíkové novou dynamiku. A letos to odhodlaně rozbalila naplno - finále v Dubaji, první vyhraný turnaj ve Štrasburku, nezapomenutelná Paříž.

Barbora Krejčíková předvedla v prvním setu výborný výkon.

Benoit Tessier, Reuters

Ačkoli ve 25 letech ještě nehrála v hlavní soutěži ve Wimbledonu ani na US Open, přesto rozšířila galerii českých grandslamových šampionek. A dojemně navázala i na svou bývalou trenérku, předčasně zesnulou Janu Novotnou, která jejímu tenisu věřila, i když byla snaživá svěřenka na míle daleko od první stovky.

Ne, to není pohádka, námět na působivý film ale určitě.

Začínala v Ivančicích, letos šokovala celou Paříž. Profil české komety Barbory Krejčíkové

Marek Burkert, Právo

Časová osa: French Open 2021

Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

   
  • French Open - muži
  • French Open - ženy

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..