Živě

Kdepak tenis! V areálu US Open bude 350 lůžek

31. března 2020 10:23 - New York

Část Národního tenisového centra Billie Jean Kingové, kde se koná grandslamové US Open, se dočasně promění v nemocnici. V zastřešených prostorách areálu ve Flushing Meadows bude umístěno 350 lůžek, jež pomohou ulevit přeplněným newyorským nemocnicím v době koronavirové pandemie.

 

Twitter

Americká tenisová asociace USTA původně plánovala, že areál zůstane otevřený pro veřejnost, které v něm umožní trénovat či hrát zápasy. Nakonec bude ale tenisové centrum uzavřeno a jeho část se změní v nemocnici. "Chceme pomoci. New York je náš domov, jsme v tom všichni společně," uvedl mluvčí USTA Chris Widmaier.

Dodal, že v kuchyních druhého největšího kurtu Louise Armstronga se denně uvaří 25.000 porcí jídla pro pacienty, dělníky, dobrovolníky a školáky.

Špatná zpráva pro Federera se blíží! Šance na grandslamový titul mu mizí pod rukama

V polní nemocnice se v době koronavirové krize už proměnily například i některé fotbalové stadiony v Brazílii včetně legendárního Maracaná.

ČTK

Časová osa: US Open 2021

Filtr článků - US Open


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

   
  • US Open - ženy
  • US Open - muži

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..