Rubriky:

US Open

Obhájkyně titulu Andreescuová potvrdila svou účast na US Open

18. června 2020 11:58 - Praha

Po loňské finalistce Sereně Williamsová potvrdila účast na letošním US Open i její finálová přemožitelka Bianca Andreescuová. Obhájkyně titulu je přesvědčená, že pořadatelé newyorského grandslamu připravili dostatečná opatření, aby byl turnaj v době koronavirové krize pro hráče bezpečný.

 

Twitter@TSN_Sports, Twitter

Vedle dvacetileté Kanaďanky, jež vloni v New Yorku překvapivě oslavila premiérový grandslamový titul, má z vyhlídky na restart sezony a plánované US Open radost i Angelique Kerberová. Šampionka z roku 2016 ale předeslala, že bude účast ještě zvažovat podle vývoje situace.

"Pokud budu mít dojem, že je bezpečnost všech zúčastněných zajištěná a podmínky jsou vyhovující, pak jdu do toho," řekla dvaatřicetiletá Němka ve svém podcastu. "Nebude to US Open, jaké z posledních let známe, to je jasné. Jisté ale je, že by to mělo být spravedlivé a že budou podmínky stejné pro všechny hráče," dodala.

Na US Open nebude kvalifikace ani soutěž smíšených čtyřher

Pořadatelé představili chystaná opatření ve středu. Hrát se bude bez diváků, tenisté budou mít omezené možnosti ubytování, tréninku a doprovodu. Do areálu s sebou například mohou brát jen jednu osobu. Takové podmínky někteří hráči v čele se světovou jedničkou Novakem Djokovičem kritizovali. Srbský tenista prohlásil, že start v New Yorku neplánuje.

Podobný postoj má zatím třeba i španělský obhájce loňského titulu Rafael Nadal či Rumunka Simona Halepová. Ta už se ale nechala slyšet, že nic není definitivní a podle vývoje situace ještě může názor změnit. Rozhodnutí zatím odložily i světová jednička Ashleigh Bartyová z Austrálie či Petra Kvitová.

ČTK

Časová osa: US Open 2020

Filtr článků - US Open


Podsekce:

   
  • US Open - ženy
  • US Open - muži

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..