Rubriky:

US Open

Tenisté budou na US Open pod drobnohledem v areálu i hotelu

20. srpna 2020 11:35 - New York

Dodržování odstupů a nošení roušek bude na tenisovém US Open hlídat 40 lidí, rozdělených do dvou směn. Další personál bude dohlížet, aby účastníci 24 hodin po prvním testu na koronavirus neopouštěli hotelový pokoj. Velmi přísná budou při nadcházejícím newyorském grandslamu opatření také v šatnách a dalších společných prostorech.

 

Twitter@josemorgado

Americká tenisová asociace (USTA) koupila pro všechny aktéry půl milionu roušek, které jim dá k dispozici. Mimo kurt je budou muset používat. Všichni po příletu do některého ze dvou oficiálních hotelů nebo vyčleněných domů k pronájmu absolvují dva testy v rozmezí 48 hodin. Po tom prvním nesmějí tenisté ani jejich doprovod opouštět pokoje.

"Pokud z jakéhokoli důvodu přijdou dolů, protože jsou mladí, bude tam ochranka, aby je poslala zpátky na pokoj," řekl na videokonferenci zástupce USTA Daniel Zausner. Testovat se bude i průběžně. Pozitivní výsledek znamená vyřazení hráče z turnaje.

Kolem US Open byl jeden pozitivní na koronavirus, není to hráč

Šatny na centrálním kurtu Arthura Ashe mají kapacitu až 300 lidí, ale tentokrát jich tam bude moci být najednou jen desetina. A pouze tenisté, nikoli trenéři nebo jiní členové realizačního týmu. Hráči tam budou moci strávit zhruba 15 minut kolem tréninků nebo zápasů.

Bob Bryan (vlevo) a jeho bratr Mike líbají trofej pro vítěze mužského deblu na US Open v roce 2014. Letošního ročníku US Open se nezúčastní.

Adam Hunger, Reuters

"To je pro ně velká oběť. Jsou zvyklí vegetit v šatnách a dalších prostorách pro hráče, trávit tam čas s jinými tenisty. To se podle tohoto scénáře prostě dít nemůže," popsal Zausner další opatření, které má minimalizovat riziko nákazy koronavirem.

Kapacita jídelny byla snížena z 300 na 50 míst, další stovky pronajatých stolů a židlí ale pořadatelé umístili ven. Čtyřiašedesát exkluzivních lóží na kurtu Arthura Ashe, které obvykle přinášejí velké výdělky, nyní bude soukromými lóžemi pro 32 žen a 32 mužů nasazených ve dvouhrách. "Hráči by si měli připadat jako na US Open, možná i na lepším než tom loňském. Jen ho stavíme pro více než 350 hráčů, ale ne pro více než 800.000 fanoušků," dodal Zausner.

Japonský tenista Nišikori má dva týdny před US Open koronavirus

US Open, které bude kvůli koronavirovým omezením nezvykle druhým grandslamem v sezoně, začne 31. srpna.

ČTK

Časová osa: US Open 2020

Filtr článků - US Open


Tenis - French Open 2020

Tenisový Grand Slam French Open probíhá od neděle 27. září do neděle 11. října v Paříži. Letos se koná 124. ročník turnaje a prize money jsou ve výši 38 milionů eur. Posledními vítězi Roland Garros ve dvouhře jsou Rafael Nadal a Ashleigh Bartyová.

Podsekce:

   
  • US Open - ženy
  • US Open - muži

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..