Azarenková - Mertensová 6:1, 6:0US Open zná své semifinalisty. Serenu čeká těžká bitva, o finále si zahrají i Thiem a Medveděv

Je jasno. Grandslamové US Open poznalo všechny své semifinalisty. Soupeřkou Sereny Williamsové bude Běloruska Viktoria Azarenková, která ve čtvrtfinále zničila Belgičanku Elise Mertensovou 6:1, 6:0, druhou semifinálovou dvojici tvoří Jennifer Bradyová a Naomi Ósakaová. Mezi muži si zajistili postup mezi poslední čtyři Dominic Thiem a Daniil Medveděv, kteří tak doplnili Pabla Carreňa Bustu a Alexandera Zvereva.

Dominic Thiem slaví postup do semifinále

Jen třísetové, přesto velké drama se odehrálo v zápase ruských tenistů Daniila Medveděva a Andreje Rubleva. Za celé utkání si oba tenisté prorazili dohromady jen jednou podání, přišel o něj ve druhé sadě Rublev. V tiebreacích byl úspěšnější loňský finalista, který tak po téměř dvou a půl hodinách slaví postup do semifinále. V něm se utká s rakouským tenistou Dominicem Thiemem.

"Mohl jsem se dostat do velkých problémů. Dva sety rozhodl jeden míč. Koncovka byla těžká. Snad poprvé po roce jsem se radoval z výhry," řekl čtyřiadvacetiletý Medveděv, který si ve třetím setu nechal ošetřovat zatuhlé rameno.

Andrej Rublev neměl proti krajanovi Daniilu Medveděvovi šanci

Rakušan měl práci o mnoho jednodušší. Jednadvacetiletý Alex De Minaur na svého soupeře od začátku nestačil. V prvním setu si ani jednou nedokázal podržet svůj servis a prohrál 1:6. O moc lépe se mu nevedlo ani ve druhé sadě, kde držel tempo jen do stavu 2:2, pak už nezískal ani game.

Nejvíce práce měl Rakušan se svým soupeřem v třetím setu, ale i ten získal bez větších problémů 6:4 a za dvě hodiny a sedm minut mohl slavit postup. "Cítím se skvěle. Podle skóre to vypadá, že to bylo jednoduché, ale ne zas tak moc. Zvláště třetí set byl napínavý," okomentoval svůj postup vítěz.

Thiem se s přehledem vypořádal se snahou De Minaura o výpady k síti. Ve třetí sadě ztratil servis na 2:3, ale srovnal na 4:4. "Trošku jsem vypadl z rytmu, ale po brejku na 5:4 jsem zápas doservíroval skoro perfektně," řekl Rakušan.

Zatímco Serena Williamsová se na postup přes Cvetanu Pironkovovou musela hodně nadřít, její další soupeřka Viktoria Azarenková měla s Belgičankou Elise Mertensovou snadnou práci. Na kurtu strávila jen něco přes hodinu a po výhře 6:1, 6:0 mohla střádat semifinálové plány na bitvu s americkou legendou. "Hrála jsem údery velmi precizně, míč skvěle viděla a měla odpověď na všechno, co zahrála," pochvalovala si.

Na US Open hrála semifinále naposledy v roce 2013 a tehdy prohrála až ve finále se Serenou Williamsovou, se kterou má negativní bilanci 4:18. "Miluji zápasy se Serenou. Jedno vím jistě, budu bojovat až do konce," řekla Azarenková.

US Open v New Yorku (tvrdý povrch, dotace 53,4 milionu dolarů):
Muži:
Dvouhra - čtvrtfinále:
Thiem (2-Rak.) - De Minaur (21-Austr.) 6:1, 6:2, 6:4
Medveděv (3-Rus.) - Rubljov (10-Rus.) 7:6 (8:6), 6:3, 7:6 (7:5).
Ženy:
Azarenková (Běl.) - Mertensová (16-Belg.) 6:1, 6:0
Čtyřhra - semifinále:
Melicharová, Sü I-fan (3-USA/Čína) - Muhammadová, Townsendová (USA) 6:4, 3:6, 7:6 (9:7)