To je stupidní! zuřil Kyrgios kvůli ručníku. Španěl ho pak z US Open rychle vypakoval

31. srpna 2021 16:07 - New York/Praha
(Aktualizováno: 31. srpna 2021 17:21)

Tenisového showmana Nicka Kyrgiose si fanoušci na US Open moc neužili. Australského bouřliváka vyprovodil osmnáctý nasazený Španěl Roberto Bautista hladce ve třech setech a na cestu domů mu dokonce nadělil "kanára". Kyrgios sice svým výkonem moc nenadchnul, ale pověsti potížisty nezůstal nic dlužen.

 

Frank Franklin II, ČTK/AP

Pro Australana se tentokrát stal předmětem sváru ručník. Podle nových covidových pravidel už ho nenosí hráčům mezi výměnami sběrači, ale sami tenisté si mohou ručníky dát do rohů kurtu. A otřít se samozřejmě musí dojít sami.

Kyrgios kvůli příliš liknavé chůzi k ručníku vyfasoval od sudího napomenutí za porušení předepsaného časového limitu k zahájení nové výměny. A tím odstartoval Australanovy výlevy.

„Takže já musím chodit sem a tam kvůli ručníku, protože se potím a jsem trestán za porušení časového limitu. Ale někdo si odejde na 20 minut na záchod, a to je ok? To mi vysvětli. To kur*a nedává žádný smysl," obořil se 26letý tenista na sudího Carlose Bernardese.

Hádka Nicka Kyrgiose s umpirovým sudím během prvního kola US Open.

Danielle Parhizkaran, Reuters

Narážel dost možná i na hvězdného Řeka Stefanose Tsitsipase, který dlouhými pauzami při odchodech na toaletu dráždil v prvním kole Andyho Murrayho.

„Moje práce je přijít sem a hrát pro lidi. Ne chodit tam a zpátky pro ručník. Je to můj ručník a měl bych mít právo si ho dát, kam chci," pokračoval rodák z Canberry.

Nemám boty, zuřil na US Open grandslamový šampion. Soupeře obvinil z podvodu

Bernardes kontroval tím, že nová pravidla jsou součástí hry.

„Součást hry? Takže psát smsky někomu při zápase je taky součást hry? Chodit na 20 minut na záchod je taky součást hry? Potřebuju se jít vys*at, oh, je to součást hry. To je stupidní," rozčiloval se dál Kyrgios.

Po solidním prvním setu začal i kvůli neustálým slovním výpadům ztrácel koncentraci a ve třetím setu už nevyhrál ani game. Postupně ještě přidal stížnosti na rychlost kurtu a čas zápasu. „Musím hrát o podělaný půlnoci," mumlal.

Program, Češi a další důležité informace o US Open 2021

roj, Sport.cz

Časová osa: US Open 2021

Filtr článků - US Open


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

   
  • US Open - ženy
  • US Open - muži

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..