Padala mi sukně. Nemohla jsem hrát, vysvětlovala po vyřazení semifinalistka US Open

10. září 2021 10:22 - New York/Praha

Odchody hráčů a hráček na toalety během zápasů se staly jedním z velkých témat vrcholícího US Open. Do středu pozornosti se dostal především už dávno vyřazený řecký tenista Stefanos Tsitsipas. Teď ale zaujala výběhem do šatny v semifinále i jeho krajanka Maria Sakkariová.

 

Danielle Parhizkaran, Reuters

Zatímco Tsitsipas byl obviňován z toho, že toaletní pauzy využívá jako taktickou zbraň na vykolejení soupeře, v případě Sakkariové šlo v semifinále proti turnajové senzaci Emmě Raducanuové o něco zcela jiného.

Řekyně popadla kus oblečení krátce po začátku zápasu a zmizela s ním v útrobách stadionu. Záhy ale byla zpět. O co šlo?

„Vzala jsem si o číslo větší sukni. Nemohla jsem hrát, protože mi padala. Byla jsem ale rychlá, ne?" vysvětlovala s úsměvem na rtech na pozápasové tiskové konferenci.

Jinak jí po relativně hladké porážce 1:6, 4:6 od kvalifikantky ale pochopitelně moc do smíchu nebylo.

„Nevyvíjelo se to pro mě dobře. Na kurtu jsem to nebyla úplně já. Nedokázala jsem uhrát moc míčů a nabídla jsem jí spoustu šancí. Nedařilo se mi ji zatlačit svojí hrou. Se vším ode mě si snadno poradila. Patří jí uznání, své šance využila," zhodnotila zápas rodačka z Atén.

Senzace na US Open! O titul se utkají dvě náctileté hráčky

Stejně jako na letošním Roland Garros, kde vypadla s Barborou Krejčíkovou, končí Sakkariová v semifinále a na první grandslamovou bitvu o titul si musí ještě počkat.

„Jsem smutná a zlomená z toho, že se mi zase nepodařilo postoupit do grandslamového finále. Ale věřím, že se brzo dočkám," uvedla.

roj, Sport.cz

Časová osa: US Open 2021

Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

   
  • US Open - ženy
  • US Open - muži

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..