Šaty Raducanuové z US Open putovaly do tenisové Síně slávy

28. září 2021 11:59 - Newport

Tenisový úbor Emmy Raducanuové, v němž senzačně vyhrála US Open, se dostal do Síně slávy. Osmnáctiletá Britka se před několika týdny stala v New Yorku první tenistkou, která po postupu z kvalifikace vyhrála grandslamový turnaj.

Seth Wenig, ČTK/AP

"Legendární tažení: uchováno," napsali představitelé tenisové Síně slávy na twitteru k fotografii úboru Raducanuové, který tvořilo červené tílko a modrá sukně.

Raducanuová porazila ve vyvrcholení US Open další překvapivou finalistku Leylah Fernandezovou z Kanady a po triumfu poskočila ve světovém žebříčku o 128 míst na 22. pozici.

Tenis na Sport.cz

Konec roku 2021 je ve znamení nejen vrcholu ATP a WTA sezony, tedy Turnaje mistrů v Turíně a Turnaje mistryň v Guadalajaře, ale také Poháru Billie Jean Kingové, jež dokonce hostí Praha a kde Češky patří mezi největší favority. Na Sport.cz najdete kompletní turnajové informace i výsledky.