Murray nepočítá s tím, že by ve Wimbledonu hrál dvouhru

21. května 2019 09:24 - Londýn/Praha

Trojnásobný grandslamový vítěz Andy Murray vyloučil, že by se letos ve Wimbledonu představil ve dvouhře. Bývalá světová jednička se chce po lednové operaci kyčle k tenisu vrátit, ale zatím pouze ve čtyřhře.

 

Twitter

Dvaatřicetiletý Brit Murray hrál naposledy na začátku roku na Australian Open, kde vypadl v prvním kole. Krátce poté podstoupil už druhou operaci kyčle, během níž dostal povrchovou náhradu kyčelního kloubu. V dubnu oznámil, že je konečně bez bolesti a plánuje pokračovat v kariéře.

Comeback na ATP Tour by mohl Murray teoreticky absolvovat na wimbledonské generálce v londýnském Queen's Clubu, kde pro něj mají organizátoři připravenou divokou kartu. V rozhovoru pro Times ale dvojnásobný olympijský vítěz prakticky vyloučil, že by se na prvních turnajích představil ve dvouhře.

"Na to není dost času. Řekl bych, že je velmi malá šance, že bych hrál na trávě singla. Pravděpodobnější je debl, na singla se nepřipravuju. Vždyť jsem se teprve začal hýbat," uvedl skotský tenista.

Murray doufá, že by mohl napodobit amerického deblového specialistu Boba Bryana, jenž se letos úspěšně vrátil k tenisu po podobné operaci. Třiadvacetinásobný grandslamový šampion byl jedním z těch, kteří Murraymu zákrok doporučovali s tím, že může zvýšit kvalitu jeho života.

"Nemám bolesti. Musím jen zjistit, co mi ta kyčel dovolí. Když jsem viděl Boba Bryana, vím, že pro čtyřhru to bude úplně v pohodě. Pak uvidíme, co se s tím dá dělat pro dvouhru," uvedl Murray, jenž před operací uvažoval o tom, že s tenisem skončí nadobro.

ČTK

Časová osa: Wimbledon 2021

Filtr článků - Wimbledon


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

   
  • Wimbledon - ženy
  • Wimbledon - muži

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..