Živě

Plíšková je na řadě, míní experti. Martínezová ví, jak Češku dovést k triumfu ve Wimbledonu

26. června 2019 13:31 - Londýn/Praha

Ač má ve své sbírce dva tituly z travnatých dvorců, právě zelený přírodní povrch bývá označován jako její nejméně oblíbený. A tak nepřekvapí, že Wimbledon je pro českou tenistku Karolínu Plíškovou nejméně úspěšným grandslamovým turnajem. Nastal letos čas zažité pořádky změnit?

 

Andrew Couldridge, Reuters

Odborný server tennis.com označil Plíškovou jako tu hráčku, která je letos v All England Clubu „na řadě". Jako možnou paralelu nabízí příběh čerstvé světové jedničky Ashleigh Bartyové, která si v duchu australských tradic zrovna moc nerozuměla s antukou, před Roland Garros rozhodně nefigurovala mezi favoritkami, nicméně turnaj končila s trofejí nad hlavou.

Server tím naznačuje, že podobně by mohla postavit na hlavu předturnajové předpoklady v Londýně i Plíšková. A stejného názoru je také její trenérka Conchita Martínezová.

„S Ashleigh jsme trénovali v Římě a nevypadalo to, že antuka je zrovna její nejoblíbenější povrch. Do Roland Garros ale šla s pozitivním naladěním. Věděla, že antuka pro ni není nejlepší, ale měla odhodlání to změnit. To je, myslím, velmi inspirující a otevírá to dveře dalším hráčkám," míní Martínezová.

Plíšková už si zahrála finále US Open a semifinále Australian Open i French Open, jenže ve Wimbledonu se dostala nejdál loni do čtvrtého kola. Nízký a rychlý odskok míčků zkrátka jejím fyzickým parametrům a stylu úderů zrovna nesedí.

Karolína Plíšková na turnaji v Birminghamu.

Twitter

„Těžko přesně říct proč se jí tolik nedaří, každopádně naším hlavním cílem je situaci změnit, jít do toho s otevřenou myslí, snažit se na trávu adaptovat a pořádně se připravit. Pro Karolínu není snadné chodit si nízko pro údery, protože je hodně vysoká. Ale pracujeme na tom i na jiných površích. Na trávě ale samozřejmě musí jít ještě níž. Jsem ale pozitivní, má dost dobrou hru na to, aby uspěla i na trávě," nepochybuje Martínezová.

Její svěřenkyně už letos dokázala, že oproti minulosti umí udělat velký výsledek i na antuce, když vyhrála turnaj kategorie Premier Mandatory v Římě.

Každopádně v Martínezové má rodačka z Loun na Wimbledonu tu nejlepší rádkyni, protože Španělka sama vyhrála dvouhru v All England Clubu v roce 1994 a v roli trenérky pomohla k titulu krajance Garbiňe Muguruzaové.

Španělská trenérka nabádá českou hvězdu hlavně k soustředění a důrazu na detail.

„Není snadné vyhrát sedm zápasů za sebou a zůstat celou dobu soustředěná na vše, co je potřeba k triumfu na turnaji dělat. Klíčové jsou i volné dny. Na nich budeme muset zapracovat. Pro mě je velmi důležitý opravdu každý detail. Když budeme s Karolínou pečlivé a zachová si pozitivní přístup, může dokázat velké věci," předvídá Martínezová.

roj, Sport.cz

Časová osa: Wimbledon 2021

Filtr článků - Wimbledon


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

   
  • Wimbledon - ženy
  • Wimbledon - muži

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..