Pořadatelé Wimbledonu pro letošek předběžně počítají i s diváky

18. března 2021 14:53 - Londýn

Pořadatelé Wimbledonu počítají při přípravě letošního ročníku grandslamového turnaje s přítomností omezeného počtu fanoušků v hledišti All England Clubu. Všechny plány ale zůstávají otevřené a budou se přizpůsobovat aktuální epidemické situaci a platným protikoronavirovým opatřením v Británii.

 

Andrew Couldridge, Reuters

"Rozhodnutí o kapacitě pro diváky necháme na co nejpozději, abychom mohli přivítat co nejvíce návštěvníků," uvedli v prohlášení zástupci All England Clubu. Loňský ročník se kvůli pandemii koronaviru poprvé od druhé světové války neuskutečnil vůbec.

Pro hráče, jejich doprovod a další účastníky turnaje bude letos platit povinnost ubytovat se v některém z oficiálních hotelů namísto obvyklých pronájmů soukromých domů. "Přestože už se na horizontu objevil příslib návratu k normálnějšímu životu, ještě tam nejsme," dodal předseda All England Clubu Ian Hewitt.

Siniaková v Petrohradu dohrála, nestačila na hráčku z druhé stovky

Letošní ročník grandslamového turnaje je na londýnské trávě na programu od 28. června do 11. července.

ČTK

Časová osa: Wimbledon 2020

Filtr článků - Wimbledon


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.