Živě

Thiem kvůli poraněnému zápěstí přišel o Wimbledon

24. června 2021 18:25 - Barcelona
(Aktualizováno: 24. června 2021 18:53)

Pátý tenista světového žebříčku a vítěz loňského US Open Dominic Thiem přijde kvůli zranění o Wimbledon. Zápěstí bude mít sedmadvacetiletý Rakušan pět týdnů v ortéze, teprve pak může ruku začít rozhýbávat a vrátit se pomalu k tréninku. Turnajový program musel zrušit nejméně do srpna.

 

Toby Melville, Reuters

Thiem si pravé zápěstí poranil v úterý během akce ATP Tour na Mallorce. "Hrozně mě to mrzí, ale nemůžu se zúčastnit příštích tří turnajů - Wimbledonu, Hamburku a Gstaadu," uvedl v prohlášení rodák z Vídeňského Nového Města, jenž loni v září ve Flushing Meadows vyhrál poprvé grandslam. Na dalších vypadl v Melbourne v osmifinále a na nedávném Roland Garros v prvním kole.

Při vyšetření zápěstí v Barceloně se od lékařů dozvěděl, že musí pět týdnů mít ruku zpevněnou v ortéze. Až pak začne s lehkými cviky na pohyblivost a sílu. "Udělám všechno, co mi doktoři řeknou, abych se co nejrychleji vrátil zdravý," dodal Thiem.

Po Nadalovi se vzdala účasti na olympijském turnaji další hvězda

Ještě než mu zranění zkřížilo plány, omluvil se vítěz 17 turnajů ATP z účasti na olympijských hrách v Tokiu. Obhajoba titulu na US Open jej čeká od 30. srpna.

ČTK

Časová osa: Wimbledon 2021

Filtr článků - Wimbledon


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

   
  • Wimbledon - ženy
  • Wimbledon - muži

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..