Favoritkou finále Wimbledonu je Bartyová, sázkaři se neshodují

9. července 2021 12:07 - Praha

Australanka Ashleigh Bartyová s kurzem 1,4:1 je podle bookmakerů favoritkou finále Wimbledonu, v němž se utká s českou tenistkou Karolínou Plíškovou (3,2:1). Sázkaři se neshodují. Zatímco v Tipsportu a Chanci jdou zhruba čtyři pětiny objemu sázek na výhru Bartyové, ve Fortuně věří 55 procent sázkařů Plíškové. Vyplývá to z odpovědí zástupců sázkových kanceláří, které dnes ČTK oslovila. Finále ženské dvouhry se hraje v sobotu od 15:00.

 

Kirsty Wigglesworth, ČTK/AP

"Tenis patří mezi tři nejsázenější sporty spolu s fotbalem a hokejem. V live sázkách je vůbec nejsázenějším sportem. A tak není překvapením, že grandslamy se řadí k nejoblíbenějším sázkařským podnikům roku. Na Wimbledon letos přijmeme sázky za 500 milionů korun. Jako u všech sportů platí, že účastí českého sportovce se zájem o tipování výsledků zvyšuje a tím spíš, když je sportovec úspěšný," uvedl mluvčí Tipsportu Jiří Hadrava.

Semifinálový souboj Plíškové s Běloruskou Arynou Sabalenkovou byl podle Hadravy v Tipsportu s objemem 16 milionů korun zatím nejsázenějším zápasem letošního Wimbledonu. Na postup Plíškové šlo 43 procent sázek v kurzu 2,7:1. Sázkaři tak na tipech vydělali.

Spousta lidí mě odepsala, ale pořád mám co nabídnout, říká Plíšková

"Karolína Plíšková na startu Wimbledonu určitě nepatřila do okruhu největších favoritek. Na to, že by mohla celý turnaj ovládnout, se před začátkem turnaje sázelo v kurzu 45:1, na postup do finále byl k dispozici kurz 19:1. I sázkaři si před startem našli spíše jiné favoritky, věřilo se Sabalenkové, Bartyové, z Češek pak nejvíce Krejčíkové a Kvitové," doplnil mluvčí Fortuny Petr Šrain.

Finále! Karolína Plíšková jásá po postupu přes Bělorusku Arynu Sabalenkovou.

Kirsty Wigglesworth, ČTK/AP

Jeden z klientů Fortuny podle něj vsadil na celkové vítězství Plíškové ještě v kurzu 23:1 tiket za 20 000 korun. V případě úspěchu české tenistky by tak vyhrál téměř půl milionu.

Devětadvacetiletá Plíšková je první Češkou ve finále Wimbledonu po sedmi letech. Navázala na Petru Kvitovou, vítězku londýnského turnaje z let 2011 a 2014. Slavný travnatý grandslam vyhrály i Jana Novotná (1998) a devětkrát rekordmanka Martina Navrátilová, ale ta získala všechny tituly pod americkou vlajkou.

Plíšková odehrála podle Navrátilové svůj nejlepší zápas

Grandslamový turnaj může mít podruhé za sebou českou vítězku. Na pařížské antuce v červnu senzačně triumfovala Barbora Krejčíková. Plíšková je na turnajích "velké čtyřky" ve finále podruhé. Poprvé hrála o titul v roce 2016 na US Open, kde podlehla Angelique Kerberové.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Sportcz (@sport.cz_ig)

ČTK

Vyhraje podle vás Karolína Plíšková finále Wimbledonu?


Časová osa: Wimbledon 2021

Filtr článků - Wimbledon


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

   
  • Wimbledon - ženy
  • Wimbledon - muži

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..