Poklony pro Plíškovou. Je jinou hráčkou, řekl trojnásobný vítěz Wimbledonu. A co píše Kvitová?

10. července 2021 18:31 - Londýn

Slova uznání za předešlá kola, ale i za to, co udělala z finálového zápasu Wimbledonu si vysloužila Karolína Plíšková. Sice padla, ale kůži proti favoritce česká tenistka nedala lacino.

 

Alberto Pezzali, ČTK/AP

Plíšková začala nervózně a zdálo se, že utkání bude jasnou záležitostí. Ale postupně se lepšila a donutila světovou jedničku Ashleigh Bartyovou bojovat ve třech setech.

"Je jinou hráčkou. Takhle jsme mysleli, že bude hrát od začátku. Dostala Bartyovou pod tlak a je vidět, čeho je schopna," řekl během obratu ve druhé sadě pochvalně na adresu Plíškové trojnásobný vítěz Wimbledonu John McEnroe při komentování pro BBC.

https://www.facebook.com/wimbledon/videos/1226278577846686/

"Bojovala a udělala z finále skvělé představení," poznamenal obdobně sedminásobný grandslamový vítěz Mats Wilander na stanici Eurosport.

K životnímu vystoupení na londýnské trávě krajance blahopřála i Petra Kvitová.

"Gratuluji taky Karolíně ke skvělému turnaji," napsala vítězka Wimbledonu z let 2011 a 2014 na sociálních sítích pod gratulaci Bartyové. "Tohle je neobyčejný moment a zasloužený. Nad tenhle pocit není," uvedla Kvitová.

https://www.facebook.com/bbcnews/posts/10158891569542217

Poklony se česká finalistka dočkala i od bývalé světové jedničky Tracy Austinové. Ta připomněla, že Plíšková hrála první finále Wimbledonu, do kterého se dostala po nepříliš oslnivé sezoně. "Může na sebe být za uplynulých čtrnáct dnů pyšná," uvedla a k duelu dodala: "Odvedla skvělou práci, jak se dostala zpátky do zápasu."

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Sportcz (@sport.cz_ig)

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Wimbledon 2021

Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

   
  • Wimbledon - ženy
  • Wimbledon - muži

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..