Živě

Puk, jímž daly Korejky první gól na OH, míří do Síně slávy

15. února 2018 12:27 - Pchjongčchang

Kotouč, kterým dosáhl společný tým korejských hokejistek svého prvního - a zatím i posledního - gólu v olympijském turnaji, se stal nejcennějším kusem vulkanizované pryže v Jižní Koreji. Z Pchjongčchangu čeká nyní puk dlouhá cesta do Toronta, kde bude vystaven v Síni slávy Mezinárodní hokejové federace.

 

Julio Cortez, ČTK/AP

V unikátní artefakt ho proměnila ve středečním utkání proti Japonkám útočnice Randi Griffinová. Devětadvacetiletá Američanka s korejskými kořeny, kterou k hokeji přivedla premiéra žen před 20 lety v Naganu, se postarala v polovině utkání o jedinou trefu svého celku při porážce 1:4. Celkem má Korea ze tří vystoupení skóre 1:20.

Po utkání se zpočátku moc nevědělo, kde puk skončil. Rozhodčí, mezi nimiž byla jako čárová i Češka Zuzana Svobodová, ho po gólu sebraly z ledu a chtěly ho jen vyměnit. Jedna z korejských reprezentantek zase po utkání uvedla, že Griffinová si chtěla puk schovat pro sebe.

Mluvčí Jihokorejského hokejového svazu ale dnes ujistil, že puk poputuje do Toronta.

Korea si účast v ženském turnaji zajistila díky pořadatelství olympijských her. Zatupuje ji kombinovaný tým, který těsně před turnajem sestavily Jižní a Severní Korea.

ČTK

Časová osa: Lední hokej

Filtr článků - Lední hokej


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..