Rubriky:

Lyže a snowboard

Sjezdař Hudec nahradil v olympijské nominaci zraněného Krýzla

29. ledna 2018 12:19 - Praha
(Aktualizováno: 29. ledna 2018 13:00)

Bronzový olympijský medailista ze superobřího slalomu v Soči Jan Hudec nahradil zraněného Kryštofa Krýzla v české nominaci na hry v Pchjongčchangu. O změně v pondělí informoval lyžařský svaz.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Rodák ze Šumperku pojede na třetí olympiádu, ale poprvé vyrazí v českých barvách. Předtím reprezentoval Kanadu na hrách ve Vancouveru 2010 a o čtyři roky později zazářil v Soči třetím místem v super-G. Předloni v prosinci dostal od Mezinárodního olympijského výboru povolení startovat za Česko.

"Když jsem se vracel do České republiky, tak jsem říkal, že mým snem je reprezentovat ji na olympiádě. To se nakonec povedlo a jsem za to samozřejmě velmi rád. Na druhou stranu je mi ale strašně líto Kryštofa, je to pro něj velká smůla a přeji mu, aby se dal co nejdříve do pořádku," uvedl Hudec v tiskové zprávě.

Po "přestupu" do českých barev se Hudcovi nedaří. Řešil časté zdravotní trable, potýkal se s materiálem a ve Světovém poháru ani jednou nebodoval. V této zimě jel čtyři závody SP, dva nedokončil a nejlépe byl 54. v super-G v Kitzbühelu.

Původně v nominaci nefiguroval. V neděli si ale Krýzl při obřím slalomu v Garmisch-Partenkirchenu přetrhl přední zkřížený vaz v pravém koleni a v pondělí byl operován na klinice v Hochrumu u . "Určitě se vrátím, takhle nechci odejít. Ještě bych se rád na tu olympiádu jednou podíval," vzkázal jedenatřicetiletý Krýzl.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..