Ledecká zvládla olympijský lyžařský test výtečně! Zlato berou favorité

Největší hvězda českého alpského lyžování Ester Ledecká se dnes předvedla poprvé na olympijských hrách v Pchjongčchangu. A bylo to vydařené entrée! V obřím slalomu obsadila 23. místo, za zlatým doublem vykročila hvězdná americká slalomářka Mikaela Shiffrinová. Další česká reprezentantka Gabriela Capová je zatím po 1. kole 34., Martina Dubovská a Kateřina Pauláthová na rozbité trati chybovaly a do cíle 1. kola nedojely.

Ester Ledecká na trati 1. kola olympijského obřího slalomu.

Aksel Lund Svindal jako první norský lyžař v historii ovládl olympijský sjezd. Dvojnásobný mistr světa vyhrál na hrách v Pchjongčchangu před krajanem Kjetilem Jansrudem a Švýcarem Beatem Feuzem a v 35 letech se stal zároveň nejstarším olympijským vítězem ve sjezdovém lyžování. Nejlepším Čechem byl 38. Filip Forejtek, na šampióna Svindala ztratil 4,54 sekundy. Jan Hudec skončil 45., Jan Zabystřan 46. a Ondřej Berndt nakonec závod nejel.

Ester Ledecká vybojovala v obřím slalomu lyžařek na olympijských hrách v Pchjongčchangu 23. místo. Mezi specialistkami zajela úřadující mistryně světa ve snowboardingu dvě výborné jízdy. Do finálového kola prošla jako devětadvacátá a ve druhé jízdě dosáhla 16. času. V obřím slalomu přitom měla nejmenší ambice, na hrách v Koreji pojede ještě super-G a hlavně chce medaili z obřího slalomu na snowboardu.

Dvaadvacetiletá Shiffrinová útočila z druhé příčky a počínala si suverénně. Před druhou Ragnhild Mowinckelovou z Norska vyhrála o 39 setin sekundy, bronz získala Italka Federica Brignoneová.

Ze čtyř českých lyžařek závod dokončila ještě Gabriela Capová a figuruje na 29. příčce. Kateřina Pauláthová i Martina Dubovská na rozbité trati chybovaly a do cíle nedojely.

Sjezdařky se až dnes dočkaly na hrách v Koreji prvního závodu. Původně měly obří slalom absolvovat už v pondělí, ale silný vítr je do branek nepustil. Ledecká se do elitní třicítky dostala s nejvyšším startovním číslem (49) a prokázala opět talent i cit pro sníh.