Češi v týmové soutěži lyžařů nepřekvapili. Itálie byla nad jejich síly

Pchjongčchang

Čeští alpští lyžaři vypadli v paralelním závodu družstev na olympijských hrách hned v prvním kole s Itálií. Jediný bod získala Martina Dubovská proti Chiaře Costazzaové. Gabriela Capová byla ve slalomových brankách pomalejší než Irene Curtoniová (o 18 setin sekundy), Ondřej Berndt a Filip Forejtek jízdu nedokončili. Češi prohráli s Itálií 1:3.

Martina Dubovská (vpravo) na trati závodu družstev ve sjezdovém lyžování společně s Italkou Chiarou Costazzaovou.

Závod družstev dnes v Pchjongčchangu prožil olympijskou premiéru. Italská čtveřice ve čtvrtfinále nastoupí proti úřadujícím mistrům světa z Francie, kteří se štěstím přešli přes Kanadu: při remíze 2:2 byli v součtu všech čtyř časů lepší o pouhé čtyři setiny.

Zbývající čtvrtfinálové dvojice tvoří Rakousko - Švédsko, Velká Británie - Norsko a Německo - Švýcarsko. Finále je na programu ve 4:30 SEČ.