Björndalen chce útočit na další medaili ve smíšené štafetě

18. února 2014 17:49 - Krasnaja Poljana

Totálně pokažená poslední střelecká položka připravila Oleho Einara Björndalena o možnost zaútočit na pozici nejúspěšnějšího sběratele medailí v historii zimních olympijských her. Norský biatlonista netrefil v dnešním závodu s hromadným startem čtyři z posledních pěti terčů a místo bojů o stupně vítězů se propadl na 22. místo.

 

Lee Jin-man, ČTK/AP

"Po fyzické stránce jsem to měl pod kontrolou, ale netuším, co se to stalo s mojí střelbou," řekl Björndalen, jenž dnes minul celkem šestkrát. "Udělal jsem chyby a hodně mě to mrzí. Jsem ve formě, ale tohle zkrátka nebyl můj den," dodal.

Zahrajte si největší hokejový turnaj světa v Soči! Vytvořte si tým na Fantasy Sport.cz.

Čtyřicetiletý veterán zahájil olympijské hry v Soči triumfem ve sprintu, čímž získal své sedmé zlato. V historických tabulkách vyrovnal krajana Björna Dählieho, oba mají na kontě 12 olympijských medailí.

Další příležitost překonat o šest let staršího legendárního běžce na lyžích bude mít Björndalen ve středu, kdy je na programu závod smíšených štafet. Do něho je nominován společně s dnešním vítězem Emilem Heglem Svendsenem, Torou Bergerovou a Tiril Eckhoffovou. "Teď jsem trochu zklamaný, ale na zítřek se dobře připravím," slíbil.

ČTK

Časová osa: Biatlon

Filtr článků - Biatlon


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..

Patička stránky: