Neváhali ani vteřinu. Jako malí zahájení hltali u televize, teď ho hokejisté uvidí naživo

7. února 2014 15:03 - Soči

Nikdo jim to nedával befelem. Bylo na každém z osmi českých hokejistů přítomných v dějišti olympiády, jestli se chtějí zúčastnit slavnostního zahájení her. Všichni do jednoho se shodli, že si ceremoniál nechtějí nechat ujít.

 

Roman Vondrouš, ČTK

„Vždyť jsme na to jako malí kluci všichni koukali v televizi. Nevím, kolik z nás si věřilo, že jednou na olympiádě bude, já teda moc ne. Když už šanci mám, je jasné, že ji využiju," hlásil gólman Alexander Salák.

Zahrajte si největší hokejový turnaj světa v Soči! Vytvořte si vlastní tým na Fantasy Sport.cz

Stejného názoru byl i dvaačtyřicetiletý matador Petr Nedvěd, jenž zažil olympijské hry už před dvaceti lety, kdy reprezentoval Kanadu. „Jenže tehdy jsme do Lillehammeru přijeli až v průběhu turnaje a zahájení neviděli. „Kolikrát se ti poštěstí, že se na to můžeš neživo podívat? Sice to asi v sobotu budu trochu cítit v nohách, přeci jenom jde o takovou turistiku, ale do prvního zápasu je ještě dost času, takže nevidím problém."

Ani vteřinu nerozmýšlel rovněž brankář Jakub Kovář, byť určité pochybnosti v něm hlodaly. „Protože celý ceremoniál trvá dlouho, mám strach, abychom se během dlouhého čekání nepropotili a pak nám nebyla zima. Stejně se ale moc těším."

škv (Soči), Sport.cz

Časová osa: Lední hokej

Filtr článků - Lední hokej


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..