Pančochová postoupila do olympijského semifinále v U-rampě

12. února 2014 12:06 - Krasnaja Poljana

Návrat na snowboard se jí vydařil parádně. Česká reprezentantka Šárka Pančochová, která ošklivě upadla v nedělním slopestylu, dnes absolvovala kvalifikaci na U-rampě a po osmém místě postoupila do semifinále. To je na pořadu od 16:00.

 

Roman Vondrouš, ČTK

Třiadvacetiletá Pančochová při pádu ve slopestylu rozbila helmu, ale hned druhý den už v U-rampě v Extreme parku ve středisku Roza Chutor trénovala a rozhodla se do středečního závodu nastoupit. "Jsem ráda, že jsem do toho šla. Všechny holky byly happy, že jsem zpátky, protože to mohlo být horší. Trochu jsem z toho ještě namožená, ale psychicky špatná ne," ujistila.

Zahrajte si největší hokejový turnaj světa v Soči! Vytvořte si vlastní tým na Fantasy Sport.cz.

V první jízdě po pátém skoku (frontside 720 stupňů) dopadla moc hluboko do rampy a spadla. Ve druhé jízdě si však polepšila na 66,25 bodu a účast v semifinále pro 12 závodnic si zajistila. Do finále jich projde šest. "Budu tomu muset naložit, není jiná možnost. Zkusím dát lepší jízdu a uvidím. Ta výška, jak skáču, mi docela hraje do karet, a když tam dám dva technický triky, mohla bych třeba postoupit," uvedla.

Zdravotně je na tom Pančochová dobře, byť ji ještě pořád trochu bolí krk. "Je to zase o dost lepší než včera," řekla. Nechyběly jí moc ani tréninky vynechané kvůli regeneraci po pádu. "Ty tréninky prý nebyly kvůli špatné rampě tak dobré, takže jsem o moc nepřišla." Nyní ji čeká ještě trénink před semifinále. "Dělám tam frontside 720, ale je to dost zavřený a posílám mě to dovnitř. Budu to asi muset změnit," přemítala. "Rampa je dneska dobrá, taková měkčí, to mi docela vyhovuje, míň se bojím zkoušet triky. Je to super," prohlásila Pančochová.

Z každé ze dvou kvalifikačních skupin postoupily rovnou do večerního finále tři nejlepší. Ze skupiny s Pančochovou to byly Američanka Kelly Clarková, Španělka Queralt Castelletová a Sophie Rodriguezová z Francie.

Před čtyřmi lety na olympiádě ve Vancouveru obsadila v U-rampě 14. místo.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..