Farringtonová porazila bývalé šampiónky a má zlato z U-rampy

12. února 2014 19:58 - Krasnaja Poljana

Olympijské zlato v U-rampě získala v Soči americká snowboardistka Kaitlyn Farringtonová, za níž se seřadily tři vítězky z předchozích her. Stříbro brala australská obhájkyně Torah Brightová, bronz Američanka Kelly Clarková. Česká reprezentantka Šárka Pančochová nepostoupila do finále pro dvanáct nejlepších a obsadila šestnácté místo.

 

Lucas Jackson, Reuters

Čtvrtá žena z loňského mistrovství světa Farringtonová vyhrála dramatickou soutěž, která se rozhodovala až v druhé jízdě a mezi závodnicemi byly minimální bodové rozdíly. Se ziskem 91,75 bodu porazila Brightovou o pouhých 0,25 bodu a třetí Clarkovou o bod.

Zahrajte si největší hokejový turnaj světa v Soči! Vytvořte si vlastní tým na Fantasy Sport.cz.

Nejsmutnější byla další Američanka Hannah Teterová, jež vedla po první jízdě, ale v druhé se už nedokázala zlepšit a tři soupeřky ji předstihly. Medaile jí unikla o čtvrt bodu.

Kuriózně tak první čtyři místa obsadily vítězky čtyř po sobě jdoucích her. Bronzová Clarková totiž vyhrála před dvanácti lety v Salt Lake City, Teterová v roce 2006 v Turíně.

Česká snowboardistka Pančochová ve své slabší disciplíně postoupila z kvalifikace, v obou semifinálových jízdách však upadla a do finále se nedostala. Pátá žena z nedělního slopestylu, v němž měla hrozivě vypadající nehodu, skončila šestnáctá a o dvě místa si pohoršila oproti Vancouveru.

Snowboarding:
Ženy - U-rampa:
1. Farringtonová (USA) 91,75
2. Brightová (Austr.) 91,50
3. Clarková 90,75
4. Teterová (obě USA) 90,50
5. Okadaová (Jap.) 85,50
6. Cchaj Süe-tchung (Čína) 84,25
7. Rodriguezová (Fr.) 79,50
8. Li Šuang 73,25
9. Liou Ťia-jü (obě Čína) 68,25
10. Thovexová (Fr.) 67,00,
...16. Pančochová (ČR) vyřazena v semifinále.
ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..