Rubriky:

Ostatní

Italský bobista Frullani měl na ZOH v Soči pozitivní test

21. února 2014 16:36 - Krasnaja Poljana

Italský bobista William Frullani je dalším dopingovým hříšníkem olympijských her v Soči. Zástupci Italského olympijského výboru (CONI) oznámili, že závodník měl při úterní kontrole pozitivní test na stimulant dimetylpentylamin. Funkcionáři proto Frullaniho vyřadili z posádky čtyřbobu.

 

Arnd Wiegmann, Reuters

O první dopingový případ v Soči se postarala německá biatlonistka, jejíž jméno zatím nebylo oficiálně potvrzeno. Podle agentury DPA jde o Evi Sachenbacherovou-Stehleovou. Bývalou běžkyni na lyžích, která skončila čtvrtá v závodě biatlonistek s hromadným startem i ve smíšené štafetě, kde Češi slavili v obou případech stříbro, čeká disciplinární řízení.

O Frullaniho pozitivním testu informoval italskou výpravu Mezinárodní olympijský výbor. Vzorek komisaři odebrali při mimosoutěžní kontrole v olympijské vesnici. Čtyřiatřicetiletý Frullani podle CONI požádal o novou analýzu, která dnes pozitivní výsledek potvrdila.

Itálie proto Frullaniho okamžitě vyloučila z výpravy. Ve čtyřbobu, jejichž soutěž dnes začne úvodními dvěma jízdami, ho nahradil Samuele Romanini.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..