Bauer doběhl v Liberci druhý a míří za celkovým prvenstvím v SP

LIBEREC

Jen Francouz Jean Marc Gaillard dokázal porazit Lukáše Bauera v sobotním závodu Světového poháru v Liberci, při němž závodníci absolvovali šest okruhů v délce 1,9 km. Český reprezentant opět navýšil své vedení v pořadí seriálu, na druhého Reného Sommerfeldta z Německa má náskok 353 bodů a míří za celkovým prvenstvím.

Gaillard se vypořádal s tratí, na níž pořadatelé pracovali ještě v noci z pátku na sobotu, o dvanáct sekund rychleji než Bauer. „Nemůžu uvěřit, že jsem Lukáše porazil. Nebylo by špatné vrátit se sem v podobné formě i za rok,“ připomněl po závodě francouzský reprezentant světový šampionát v klasickém lyžování, který bude Liberec hostit přesně za rok.

Bauer byl po kilometru třetí a od druhého mezičasu na třetím kilometru jel druhý za Andersem Södergrenem ze Švédska. V polovině závodu byl rychlejší než domácí závodník pouze Gaillard, který postupně zvyšoval náskok.

Zasněžování utnula porucha vody

Bauer se týden po vítězství v estonském Otepää dostal posedmnácté v kariéře na stupně vítězů. „Jsem spokojený,“ komentoval český závodník s úsměvem výsledek závodu i pohled na průběžné pořadí Světového poháru. Z desetičlenné české národní skupiny se do bodované třicítky vešli ještě Martin Koukal, který doběhl jedenáctý, a třináctý Martin Jakš.

Podle původního programu měli závodníci v Liberci v sobotu absolvovat volnou patnáctku, pořadatelům se ale nepodařilo přes noc protáhnout trať na 2,5 kilometru. Umělé zasněžování totiž o půlnoci zastavila porucha přívodu vodu. Běžci si ale na podmínky závodu nestěžovali, k vážnějším kolizím na trati kvůli vysokému počtu běžců nedošlo. „Ještě včera byly podmínky hrozné, pořadatelé ale pracovali na trati do poslední chvíle a dnes to bylo výrazně lepší,“ podotkl Bauer. „Odběhl se regulérní závod,“ doplnil René Sommerfeldt.