Švédsko - Norsko 3:1Švédové splnili roli favorita a teď je čekají čeští hokejisté

17. Silfverberg 1 : 0
21. Hansen 1 : 1
23. Krüger 2 : 1
45. Eriksson 3 : 1

Hokejisté Švédska splnili ve svém úvodním vystoupení na mistrovství světa roli favoritů a doma ve Stockholmu porazili Norsko 3:1. Sobotní soupeř českého týmu v základní skupině B získal tři body i díky dvěma využitým přesilovým hrám.

Hokejisté Švédska se radují po jedné z branek do norské sítě.

Švédové na úvod turnaje, stejně jako český nebo finský výběr, neoslnili. S houževnatými Nory měli domácí reprezentanti i přes herní a střeleckou převahu problémy. Skóre otevřel až v závěru první třetiny v početní výhodě Silfverberg.

Na začátku druhé části se podařilo Hansenovi vyrovnat, ale domácí tým získal za dvě minuty vedení zpět. Uklidňující třetí branku ale přidali hráči Tří korunek až v přesilovce v 45. minutě, kdy Haugena překonal obránce Eriksson. Duel, který sledovalo jen 7700 diváků, poté Švédové v poklidu dovedli do vítězného konce.

Mistrovství světa v ledním hokeji:
Skupina B (Stockholm):
Švédsko - Norsko 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 17. Silfverberg (Karlsson, Järnkrok), 23. Krüger (Hjalmarsson, Alfredsson), 45. Eriksson (Zetterberg, Alfredsson) - 21. Hansen (Skröder). Rozhodčí: Reiber (Švýc.), Baluška - Valach (oba SR), Semjonov (Est.). Vyloučení: 9:8. Využití: 2:0. Diváci: 7700.
Švédsko: Enroth - N. Kronwall, S. Kronwall, Karlsson, Ericsson, Hedman, Hjalmarsson - Franzén, Zetterberg, Eriksson - Landeskog, Silfverberg, Järnkrok - Krüger, Stalberg, Alfredsson - Lundqvist, Pettersson, Persson. Trenér: Par Marts.
Norsko: Haugen - Tollefsen, Trygg, Bonsaksen, Holös, Solberg, Kaunismäki, Lökken Östli - Thoresen, Skröder, Hansen - M. Olimb, Bastiansen, Spets - K. Forsberg, Röymark, Holtet - Rosseli Olsen, K. Olimb, Martinsen - Ask. Trenér: Roy Johansen.