Německo - Lotyšsko 2:3Lotyši promarnili dvoubrankový náskok, přesto Němce porazili

12. Indrasis 0 : 1
24. Redlihs 0 : 2
25. Tripp 1 : 2
33. Hospelt 2 : 2
53. Širokovs 2 : 3

Stockholm

Dvoubrankový náskok ztratili Lotyši na mistrovství světa v souboji s Německem, přesto se radují z výhry 3:2 a prvního bodového zisku. Němci přitom málem obrat dokonali, jenže Ullmann trefil tyč, v závěrečné třetině pak doplatili na nedisciplinovanost. V přesilovce rozhodl Širokovs, na tuhle trefu už německá reprezentace odpověď nenašla.

Po vyrovnané úvodní desetiminutovce, která byla plná nepřesností, zahrozili po chybě v obraně Němců Lotyši, gólman Endras však pokryl střelu Berzinše i dorážku z Meijovy hole. Němci se nepoučili a ve 12. minutě je za to ztrestal Indrasis, který se dokázal nejlépe zorientovat po závaru před Endrasovým brankovištěm. Další šance Němce Akdaga a Širokovse postrádaly gólovou tečku.

Nabuzení Lotyši přidali v úvodu druhé třetiny další gól, když úspěšně dorážel Mikelis Redlihs, jenže Němci velice rychle zareagovali a po necelých dvou minutách Tripp z otočky snížil. Vrátit dvougólové vedení na stranu Lotyšů mohl po velké šanci při přečíslení dvou na jednoho Daugavinš, jenže nedal a místo toho vyrovnal za pár minut Hospelt.

Němci měli smůlu, že ještě před přestávkou nedokonali obrat, když Ullmann orazítkoval horní tyč, ale ve třetím dějství doplatili na svou nedisciplinovanost. Zatímco za první dvě třetiny se vůbec nevylučovalo, do poloviny té třetí usedli na trestnou lavici postupně hned tři Němci. První dva fauly přestáli, Ondruschkovo vyhození puku do hlediště už nikoliv a Širokovs vrátil Lotyšům vedení.

Německý výběr, který na úvod turnaje porazil 3:0 Itálii, se nechtěl jen tak vzdát, jenže recept na výborně chytajícího Masalskise už hledal v závěru marně. A nenašel ho ani při téměř minutové power play.