A teď do Anglie! zavelel Bičík po postupu Sparty

Řím

Vynuloval všechny střelce Lazia v zápase, který vejde do dějin letenského klubu. Fotbalový brankář David Bičík je jedním ze strůjců senzační výhry 3:0, kterou si český zástupce hlasitě řekl o postup do čtvrtfinále Evropské ligy. Teď už se hráči mohou těšit na páteční los, kde lísteček se jménem Sparty v osudí nikdo neočekával.

Davidové Bičík (zády) a Lafata krátce po sparťanském postupu do čtvrtfinále Evropské ligy.

Děkovačka hráčů Sparty po zápase

Odchytal jste životní zápas?

Ještě nejsem tak starý, třeba to bude hned ten další ve čtvrtfinále... (smích) Ale ten v Římě je asi opravdu největší. Jsem rád, že jsem u historického úspěchu Sparty! Teď jsme z toho ještě všichni vyklepaní, dojde nám to asi až druhý den.

Rychle jste vedli 2:0. Nevzpomněl jste si v tu chvíli na loňskou odvetu s CSKA, kdy jste stejné vedení ještě ztratili?

Máte pravdu, ten zápas v nás zůstane ještě dlouho. Proto jsem já osobně čekal až do posledního hvizdu, až pak jsem uvěřil, co jsme dokázali.

Váš zákrok proti Maurimu za stavu 2:0 byl hodně důležitý, že?

Asi byl. Kdyby do přestávky snížili na 2:1, tak by se lidi ještě zbláznili. Takhle na ně začali naopak pískat. Ale ještě pořád nebylo vyhráno. Jak jsme šli o půli do šatny, již od laviček bylo slyšet, jak na ně jejich trenér řve. Pořád jsme museli udržet koncentraci.

Jste ve čtvrtfinále, s kým se tam chcete utkat?

Asi do Anglie! Jedno kam...

Pořád platí, že nedělní derby se Slavií je pro vás tento týden důležitější?

Je to derby a my jim máme za podzim co vracet. Den a půl teď budeme v euforii, ale v sobotu nás počítám, trenér zase zkrotí. Do Lazia jsme zatím derby neřešili.

Od Olomouce máte zraněný prst. Drží?

Moc dobré to není. Dám si nějakou injekci a strčím ho do ledu, nic lepšího se s tím dělat nedá. A trenérovi jsem hlásil, že během reprezentační přestávky jedu do lázní a týden mě nikdo neuvidí... (smích)

Jak dopadne nedělní ligové derby mezi Spartou a Slavií?