Žilina - Slovan Bratislava 1:2Fotbalisté Trenčína jsou poprvé slovenskými mistry

Fotbalisté Trenčína jsou poprvé v historii klubu slovenskými mistry. Definitivní jistotu titulu získali dvě kola před koncem po středeční domácí prohře druhé Žiliny 1:2 se Slovanem Bratislava.

Fotbalisté Trenčína mohou jásat i se svými fanoušky. Poprvé v historii je AS mistrem Slovenska.

Žilina ztrácela na vedoucí Trenčín osm bodů a nad loňským mistrem potřebovala vyhrát. Káčer ji také v první půli dostal do vedení, jenže hosté v závěrečných 20 minutách skóre otočili. Nejprve Gorositovu střelu nešťastně tečoval do vlastní sítě stoper Škriniar, pak se z přímého kopu dokonale trefil kapitán Slovanu Milinkovič.

Dosavadním největším trenčínským úspěchem bylo loňské druhé místo, o rok dříve skončilo mužstvo třetí. K titulu ho dovedl trenér Martin Ševela.

Slovenská fotbalová liga - 31. kolo:
Žilina - Slovan Bratislava 1:2 (22. Káčer - 72. vlastní Škriniar, 81. Milinkovič)
Myjava - Trnava 0:3 (36. Sabo z pen., 76. Vlasko z pen., 89. Vojtuš)
Senica - Ružomberok 4:2 (45.+2 Pillár, 51. Kalabiška, 69. Hlohovský, 90.+3 Komara - 85. a 88. Masaryk)